Kanye West reaguje na stratę 2 miliardów dolarów po antysemityzmie

Kanye West odpowiedział na porzucenie przez kilka głośnych partnerstw, w tym Adidas, CAA, MRC i Balenciaga.

„Ariego Emanuela”. Straciłem 2 miliardy dolarów w jeden dzień. I wciąż żyję. To jest przemówienie miłosne. Wciąż cię kocham. Bóg nadal cię kocha. Pieniądze nie są tym, kim jestem. Ludzie są tym, kim jestem” – napisał West na Instagramie. Post pojawił się kilka dni po tym, jak Emanuel, dyrektor generalny Endeavour, wezwał firmy do zaprzestania współpracy z Zachodem.

West opublikował również mem, który brzmiał „Podobno zerwałeś więzi z Kanye Westem”, co jest ukłuciem w liczne partnerstwa korporacyjne, które stracił w ostatnich dniach.

We wtorek Adidas, który dystrybuował linię modową West’s Yeezy, wypowiedziała umowę z ZachodemSzacuje się, że ten ruch wpłynie na wynik finansowy nawet o 246 milionów dolarów tylko w tym roku.

W oświadczeniu marka odzieży sportowej, powołując się na Westa pseudonimem „Ye”, powiedziała: „Adidas nie toleruje antysemityzmu i żadnej innej formy mowy nienawiści. Ostatnie komentarze i działania Yeo były niedopuszczalne, nienawistne i niebezpieczne oraz naruszały wartości firmy, takie jak różnorodność i integracja, wzajemny szacunek i uczciwość.”

CAA przestał reprezentować Zachód wśród narastających wezwań do bojkotu kontrowersyjnych uwag rapera o Żydach, które doprowadziły do ​​jego… Konta na Twitterze i Instagramie są ograniczone. W weekend jego komentarze zachęciły również grupę protestujących w Los Angeles do oddania hołdu nazistom na autostradzie 405 i wywieszenia transparentu z napisem: „Kanye ma rację co do Żydów”.

Ponadto ukończono film dokumentalny o Zachodzie topór w świetle jego ostatnich antysemickich komentarzy, według kierowników studia MRC, Modiego Wiczyka, Asifa Satchu i Scotta Tenleya, którzy ogłosili ten ruch w poniedziałkowej notatce.

„Dzisiaj rano, po rozmowach z naszymi filmowcami i partnerami dystrybucyjnymi, zdecydowaliśmy się nie kontynuować dystrybucji naszego niedawno ukończonego dokumentu Kanye Westa” – napisało trio. „Nie możemy obsługiwać żadnych treści, które rozszerzają jego platformę”.

CAA zrezygnowało z udziału w West i odwołało swój film dokumentalny po tym, jak dyrektor generalny UTA Jeremy Zimmer wysłał w niedzielę wieczorem notatkę dla całej firmy potępiającą antysemityzm i wzywającą do bojkotu Westa. West był krótko klientem UTA, ale po roku wrócił do CAA.

Przedstawiciele branży rozrywkowej, w tym Emanuel i Bob Gersh z Gersh Agency, wezwali firmy współpracujące z Zachodem do zerwania więzi z raperem. Kim Kardashian, była żona Westa, również wydała krótkie oświadczenie za pośrednictwem Świergot, pisze: „Mowa nienawiści nigdy nie jest w porządku ani usprawiedliwiona. Stoję za społecznością żydowską i wzywam do natychmiastowego zakończenia straszliwej przemocy i nienawistnej retoryki skierowanej przeciwko niej.

Leave a Comment