Kanye West ma niepokojącą historię podziwiania Hitlera, mówią źródła CNNCNN

Kilka osób, które kiedyś były blisko artysty znanego wcześniej jako Kanye West, powiedziało CNN, że od dawna jest zafascynowany Adolfem Hitlerem – i kiedyś chciał nazwać album imieniem nazistowskiego przywódcy.

Menedżer biznesowy, który pracował dla Westa, który jest teraz Yeem, powiedział CNN, że artysta stworzył wrogie środowisko pracy, po części z powodu swojej „obsesji” na punkcie Hitlera.

„Chwalił Hitlera, mówiąc, jak niewiarygodne jest to, że był w stanie zgromadzić tak wielką władzę i mówić o wszystkich wspaniałych rzeczach, które on i partia nazistowska osiągnęli dla narodu niemieckiego” – powiedział CNN.

Dyrektor wykonawczy opuścił swoje stanowisko i osiągnął ugodę z Zachodem i niektórymi z jego firm w związku ze skargami dotyczącymi miejsca pracy, w tym nękaniem, które zostały przeanalizowane przez CNN. Były menedżer poprosił o nie ujawnienie nazwiska ze względu na umowę o zachowaniu poufności i obawę przed odwetem ze strony Zachodu. West zaprzeczył zarzutom władzy wykonawczej, zgodnie z umową.

Dyrektor powiedział CNN, że West otwarcie mówił o czytaniu „Mein Kampf”, autobiograficznego manifestu Hitlera z 1925 roku, i wyraził „podziw” dla nazistów i Hitlera za ich propagandę.

Ta osoba stwierdziła, że ​​ludzie z kręgu Zachodu byli „w pełni świadomi” jego zainteresowania Hitlerem. Cztery źródła powiedziały CNN, że West pierwotnie zaproponował tytuł „Hitler” dla swojego albumu z 2018 roku, który ostatecznie został wydany jako „Ye”. Nie chcieli być wymieniani, powołując się na obawy dotyczące profesjonalnej kary.

CNN zwróciło się do Westa o komentarz.

Universal Music Group, właściciel Def Jam, która wcześniej dystrybuowała muzykę Westa, powiedział we wtorek w oświadczeniu dla CNN, że związek firmy z jego wytwórnią GOOD Music zakończył się w zeszłym roku.

„W naszym społeczeństwie nie ma miejsca na antysemityzm. Jesteśmy głęboko zaangażowani w walkę z antysemityzmem i wszelkimi innymi formami uprzedzeń” – dodał Universal Music.

Źródła, z którymi rozmawiał CNN, nie posiadały informacji, dlaczego album został nazwany „Ye”.

Van Lathan Jr., były pracownik TMZ, który skonfrontował się z Zachodem podczas jego wywiad 2018 w swoich biurach, gdzie West powiedział, że niewolnictwo „brzmi jak wybór”, niedawno stwierdzili w podkaście, że West również podczas ich rozmowy wygłaszał antysemickie komentarze, że ulotka nie upubliczniła się. Dlatego Lathan powiedział, że nie był zaskoczony jego obecnymi komentarzami.

„Słyszałem, jak mówił takie rzeczy w TMZ wcześniej” – powiedział Lathan podczas odcinka serialu Podcast “Szkolnictwo wyższe”. wcześniej w tym miesiącu. „To znaczy, byłem zaskoczony, ponieważ tego typu antysemickie wypowiedzi są obrzydliwe. To tak, że kiedy ktoś to robi, jestem zaskoczony, prawda? Ale jeśli to pójdzie [West]Wiedziałem, że to było w nim, ponieważ kiedy przyszedł do TMZ, powiedział to, a oni wycięli to z wywiadu. … Powiedział coś w stylu: „Kocham Hitlera, kocham nazistów”. Coś w tym stylu, kiedy tam był. I z jakiegoś powodu zrezygnowali z rozmowy. To nie była moja decyzja”.

Jedno ze źródeł, które rozmawiało z CNN i udzieliło wywiadu TMZ, powiedziało, że West odnosił się przychylnie do Hitlera.

CNN zwrócił się do TMZ o komentarz.

Ujawnienie rzekomej historii podziwiania Hitlera przez Zachód pojawia się pośród fali skandalicznych działań Zachodu, która rozpoczęła się na początku tego miesiąca. Nosił koszulkę „White Lives Matter” podczas swojego Yeezy. Pokaz mody w Paryżu 3 października i ubrała kilka czarnych modelek w ubrania z hasłem, które Liga Przeciw Zniesławieniu (ADL) uważa za nienawistne hasło. Następnie opublikował na Instagramie prywatną rozmowę tekstową między nim a Seanem „Diddy” Combsem, w której twierdził, że Combs był „kontrolowany przez Żydów”. Następnie napisał na Twitterze, że pójdzie na „śmierć con 3 na Żydów”, w wyniku czego: Twitter zablokował Twoje konto.

Ofensywna retoryka Westa w ostatnich tygodniach zaowocowała profesjonalnym atakiem na rapera i projektanta. Wtorek, Adidas zakończyła siedmioletnią współpracę z Westem, nazywając jego ostatnie działania „niedopuszczalnymi, nienawistnymi i niebezpiecznymi”.

W oświadczeniu producent odzieży sportowej powiedział, że „nie toleruje antysemityzmu i żadnej innej formy mowy nienawiści” i stwierdził, że ostatnie komentarze Westa naruszają „wartości różnorodności i integracji, wzajemnego szacunku i uczciwości”.

Balenciaga zerwał również więzi z Zachodem agencja talentów CAA. Firma produkcyjna MRC poinformowała, że ​​odkłada na półkę dokument o Zachodzie, a GAP ogłosił, że firma usunie towary Yeezy Gap ze swoich sklepów i zamknie YeezyGap.com.

W ciągu Czwartkowy post na Instagramie Podpisany „MOWA MIŁOŚCI” West wydawał się odnosić do zerwanych relacji biznesowych, pisząc po części: „STRACIŁEM 2 MILIARDY DOLARÓW W JEDEN DZIEŃ I WCIĄŻ ŻYJĘ”.

Odniesiono się do Zachodu na transparentach wzniesionych przez antysemickich demonstrantów w Los Angeles w zeszły weekend. Jego komentarze zostały potępione przez Amerykański Komitet Żydowski i ADL, a także wielu przywódców politycznych i celebrytów, w tym jego byłą żonę, Kim Kardashian.

Leave a Comment