Kanye West eskortowany z biura Skechers, marka butów mówi | Wiadomości o rasizmie

Raper oskarżony o „nieautoryzowane filmowanie” po niezapowiedzianej wizycie w biurze firmy w Los Angeles.

Ye, raper znany wcześniej jako Kanye West, został wyprowadzony z biura firmy Skechers w Los Angeles po tym, jak pojawił się niezapowiedziany i nieproszony, według firmy obuwniczej.

Dwóch dyrektorów firmy usunęło Ye i kilku innych po tym, jak raper zaangażował się w „nieautoryzowane filmowanie” w biurze, podała firma w oświadczeniu w środę czasu lokalnego.

Skechers, trzecia co do wielkości marka obuwnicza na świecie pod względem przychodów, powiedział, że nie ma zamiaru współpracować z Ye i nie toleruje antysemityzmu i innej mowy nienawiści pośród kontrowersji wokół podżegających uwag rapera o Żydach.

„Potępiamy jego ostatnie dzielące uwagi i nie tolerujemy antysemityzmu ani żadnej innej formy mowy nienawiści” – powiedziała firma. „Firma chciałaby powtórzyć, że West pojawił się niezapowiedziany i niezaproszony do biur korporacyjnych Skechers”.

Incydent ma miejsce po tym, jak Adidas zakończył współpracę z Ye we wtorek z powodu „niedopuszczalnych, nienawistnych i niebezpiecznych” komentarzy na temat Żydów, chociaż raper twierdził, że firma produkująca odzież sportową nie mogła go zwolnić za antysemantyczne komentarze.

Niemiecki gigant sportowy zrezygnował z partnerstwa, które szacuje się na 1,5 miliarda dolarów, po tym, jak raper został zawieszony na Twitterze i Instagramie na początku tego miesiąca za antysemickie posty. Według Forbesa, upadek transakcji pozbawił Ye statusu miliardera, zmniejszając jego wartość netto do 400 milionów dolarów.

Marka odzieżowa Gap ogłosiła również, że usunie ze swoich sklepów linię Yeezy Gap rapera i zamknie YeezyGap.com, podczas gdy Footlocker ściągnął trampki Yeezy ze swoich półek.

Leave a Comment