Kanye West atakuje Żydów, aborcja w wywiadzie z Lexem Fridmanem

W obszernym nowym wywiadzie podcastowym z badaczem MIT Lexem Fridmanem, Kanye West wygłosił kolejną serię oburzających i fałszywych stwierdzeń na temat Holokaustu, aborcji i narodu żydowskiego.

West, który teraz przechodzi przez Ye, był na antysemickim rozdarciu w prawicowych mediach i podcastach, a jego mowa nienawiści w ostatnich tygodniach kosztowała go radzenie sobie z agencja talentów CAA i markę modową Balenciaga, podczas gdy jej lukratywne partnerstwo z gigantem sportowym Adidas jest w trakcie przeglądu. Kim Kardashian potępiła antysemickie wypowiedzi swojego byłego męża w mediach społecznościowych w poniedziałek po a lokalne demonstracje w niedzielę przez grupę nienawiści, która nawiązała do tyrad Westa.

W wywiad dwugodzinny i 26 minutowy West pojawił się w jowialnym, choć nieobliczalnym nastroju w poniedziałkowym poście, który poruszał różne tematy, od inżynierii, przez media, po jego relacje z Kardashianem i jej byłym chłopakiem Pete’em Davidsonem. Opisał, jak poprzedniego wieczoru jadł obiad w Fabryce Serników i siedział obok weterana, z którym rozmawiał o polityce.

Jednak West wcale nie przeprosił za swoje ostatnie uwagi skierowane do Fridmana, żydowskiego gospodarza urodzonego w Związku Radzieckim.

Kontynuując oświadczenie, które wygłosił w poprzednim wywiadzie, West powiedział: „Nadal jesteśmy w Holokauście. Mój żydowski przyjaciel powiedział: „Idź odwiedzić Muzeum Holokaustu”, a moja odpowiedź brzmiała: chodźmy odwiedzić nasze Muzeum Holokaustu: Planned Parenthood”.

Kontynuował: „Pięćdziesiąt procent dzisiejszych… czarnych zgonów to aborcje… To nie jest rasizm; to zbyt szerokie pojęcie. To ludobójstwo i kontrola populacji, której czarni doświadczają dzisiaj w Ameryce, są promowane przez czarną muzykę i media, i za które żydowskie wytwórnie płytowe są opłacane”.

Fridman odpowiedział na antysemickie oskarżenia Westa wobec mediów prowadzonych przez Żydów, mówiąc: „Dorastałem w Związku Radzieckim. Jestem Żydem, część mojej rodziny zginęła podczas Holokaustu w nazistowskich Niemczech, muszę to odepchnąć… Kiedy mówisz „media żydowskie”, słychać echo bólu, który odczuwają ludzie”.

– Mówisz, że to bez sensu – powiedział West z uśmiechem. „Gdyby Żydzi zaakceptowali, że jestem Żydem, usłyszeliby to w inny sposób”.

„Nie jest słuszne stwierdzenie, że media są kontrolowane przez Żydów” – dodał Fridman.

“Ale to jest złe!” Odkrzyknąłeś. “To kłamstwo.” Tutaj jest. A oni przyszli, zastraszyli mnie i zrobili to?

West przyznał później, że jego skrajnie prawicowe przekonania kosztowały go rodzinę i karierę. „Straciłem rodzinę. Straciłem dzieci. Straciłem mojego najlepszego przyjaciela w modzie. Straciłem czarną społeczność” – powiedział. „Ludzie mówili, że straciłem rozum… Straciłem reputację. A ja jestem tutaj, chcę tylko mojej rodziny. Ale nie chcę, żeby moja rodzina musiała mówić to, co chciałaby powiedzieć lewica, żeby musiała mówić to, co chcą powiedzieć Chiny. Chcę być Amerykaninem i chronić moje dzieci, chronić moją żonę i wychowywać moje dzieci na chrześcijan, a moją żonę na chrześcijankę.

West również wypowiadał się protekcjonalnie o pochodzeniu swojej byłej żony, zauważając, że „Niektórzy ludzie mają po prostu wysokie DNA. Ivanka Trump ma wysokie DNA”. West powiedział później, że George Soros, żydowski filantrop i aktywista, „wykorzysta ekonomię czarnej traumy, aby wygrać wybory”.

W pewnym momencie West sugeruje, że żydowski spisek doprowadził do zdiagnozowania u niego choroby psychicznej. „Był żydowski trener, który przywiózł mnie do szpitala i tam mnie umieścił [the] że poszedłem do szpitala. Żydowski lekarz, który mnie zdiagnozował…

„Dlaczego ciągle mówisz Żyd?” Fridman mu przerwał. – Ponieważ byli – powiedział West. Kontynuował: „Zdiagnozowano u mnie chorobę afektywną dwubiegunową i zastrzelono mnie lekami. Następnie umieść to w druku.”

West oskarżył Ari Emanuela, dyrektora generalnego Williama Morrisa Endeavoura, o „próbę wyjęcia jedzenia z ust moich dzieci”, kiedy napisał raport w „Financial Times” wzywający firmy do zerwania więzi z raperem.

Zapytany pod koniec wywiadu, co ma nadzieję, że będzie jego spuścizną, West powiedział: „Kto zaprojektował chodnik, kto zaprojektował fontannę, kto zaprojektował znak stopu, kto zaprojektował sygnalizację świetlną? Te rzeczy są tak wszechobecne, że zapomniano o człowieku, który je zaprojektował”.

Powiedział, że chciał dla siebie „być zapomniany”.

Leave a Comment