Kabel Lightning USB-C do iPhone’a jeszcze nie zabije…

W rzadkim ruchu w tym tygodniu Apple dostarczył namacalną wskazówkę dotyczącą przyszłości iPhone’a. Kierownictwo firmy potwierdziło, że Apple będzie zgodnie z mandatem Unii Europejskiej że wszystkie telefony w regionie przyjąć USB-C jako wspólny port ładowania smartfonów w 2024 r. Oznacza to, że przyszłe iPhone’y będą musiały odejść od złącza Lightning, które jest istnieje od 2012 roku.

Przejście na USB-C wydaje się dla firmy nieuniknione iPhone ze względu na nowe wymagania UE. Greg Joswiak, starszy wiceprezes Apple ds. globalnego marketingu, przemawiał na konferencji Konferencja Wall Street Journal Tech Live, powiedział, że firma „nie ma wyboru” i że Apple będzie „przestrzegać lokalnych przepisów”, tak jak to robi na całym świecie. Nie musi to jednak oznaczać, że kabel Lightning jeszcze zniknie. Port Lightning może odgrywać większą rolę w ofercie Apple, niż można by się spodziewać, dzięki dużej liczbie akcesoriów, które nadal z niego korzystają, oraz popularności starszych iPhone’ów.

Nie jest tajemnicą, że USB-C staje się coraz bardziej powszechne w produktach Apple. Jest obecny na każdym iPadzie w obecnym portfolio firmy, z wyjątkiem iPada dziewiątej generacji z 2021 r. Znajdziesz też porty USB-C w liniach Apple MacBook Pro i Air.

Ale konsumenci oraz krytycy techniczni podobnie czekali, aż USB-C pojawi się na iPhonie. iPhone X który został zmodyfikowany za pomocą portu USB-C w zeszłym roku sprzedano go nawet za 86 001 USD na eBayu. W końcu, dlaczego nie chciałbyś używać tego samego kabla do ładowania iPhone’a, iPada i Maca? W dłuższej perspektywie nowy mandat UE stanowi krok w kierunku prostszego pobierania opłat. Mimo to istnieje również szansa, że ​​okres przejściowy może spowodować pewne tarcia, ponieważ konsumenci potencjalnie przełączają się między ładowarkami, aby zasilać nowe iPhone’y wraz ze starszymi akcesoriami.

Istnieje kilka produktów, które wymagają połączenia Lightning do ładowania przewodowego, innych niż iPhone. Takie urządzenia obejmują AirPods słuchawki, AirPods Max, Apple Pencil pierwszej generacji (co dziwnie jest jedynym modelem, który działa z nowym iPadem wyposażonym w USB-C), Magic Mouse, Magic Trackpad i Magic Keyboard. Oznacza to, że właściciele tych urządzeń mogą nadal być zmuszeni do wymiany kabli, jeśli w przyszłości kupią iPhone’a ze złączem USB-C.

Apple nie odpowiedział od razu na prośbę CNET o komentarz na temat tego, czy planuje zachować port Lightning w przyszłych wersjach tych produktów.

Ważne jest również, aby pamiętać, że nie każdy nabywca iPhone’a zdecyduje się na najnowszy model. Apple często rabatuje na starsze wersje, gdy tylko pojawi się nowy iPhone. Weźmy na przykład jego obecny skład, który nadal obejmuje skład z zeszłego roku iPhone 13 i iPhone 12. Apple utrzymał również iPhone’a 11 w ofercie po niższej cenie 499 USD po wprowadzeniu iPhone’a 13 we wrześniu 2021 r. Jeśli Apple będzie kontynuował tę tradycję, prawdopodobnie nadal będzie kilka iPhone’ów Lightning w swojej ofercie na 2023 rok.

Podczas gdy wielu kupujących może gromadzić się na najnowszym iPhonie, istnieje spory rynek dla starszych iPhone’ów. IPhone 11 był piątym najlepiej sprzedającym się smartfonem w 2021 roku, mimo że został wprowadzony na rynek w 2019 roku. Studium kontrapunktu. Sprzedaż iPhone’a 11, iPhone’a SE i 4-letniego iPhone’a XR stanowiła 15% sprzedaży iPhone’ów w USA w kwartale marca 2022 roku. Partnerzy ds. badań wywiadu konsumenckiego.

Odnowione iPhone’y są również popularne, a Apple stanowi ponad 40% globalnego rynku używanych telefonów, jak wynika z oddzielnego artykułu. Studium kontrapunktu wiadomość. Ponieważ wszystkie iPhone’y ładują się przez Lightning od 2012 roku, można śmiało powiedzieć, że ci, którzy kupią odnowione modele w przyszłości, będą chcieli trzymać się swoich kabli Lightning. Jest to szczególnie ważne, ponieważ popyt na odnowione telefony wzrósł o 15% w 2021 r., ponieważ klienci starają się unikać wysokich cen i podejmować bardziej zrównoważone decyzje zakupowe. Kontrapunkt zgłoszono również.

Ludzie mogą być również skłonni do dłuższego trzymania swoich dotychczasowych telefonów, ponieważ inflacja zmniejsza inne codzienne wydatki. Oczekuje się, że globalne dostawy smartfonów spadną o 6,5% w 2022 r., ponieważ inflacja osłabia popyt. Międzynarodowa Korporacja Danych. Po raz pierwszy średnia wieku sprzedawanych smartfonów również osiągnęła 3,5 roku Zapewnienieubezpieczyciel, który pomaga również firmom opracować programy wymiany sprzętu. Im więcej starszych iPhone’ów pozostaje w użyciu, tym więcej kabli Lightning pozostaje w obiegu.

Na dłuższą metę przejście na USB-C będzie poprawą dla posiadaczy iPhone’a. Ta zmiana pozwoli na ładowanie najnowszych iPadów, Maców i ostatecznie iPhone’ów za pomocą jednego kabla – dlatego UE wprowadziła obowiązkowy USB-C. Zmiana pojawia się również w idealnym momencie, biorąc pod uwagę, że iPhone’y stają się mniej zależne od połączeń przewodowych dzięki ulepszeniom w ładowaniu bezprzewodowym, rosnącej popularności akcesoriów Bluetooth i nowemu systemowi połączeń MagSafe firmy Apple.

Ale takie przejścia wymagają czasu. I wciąż pozostaje wiele pytań bez odpowiedzi na temat tego, w jaki sposób Apple zastosuje się do decyzji UE. Na przykład nie wiemy, czy Apple przejdzie na USB-C w 2023 roku, czy poczeka do 2024 roku. Nie wiemy, czy Apple użyje USB-C specjalnie do europejskich iPhone’ów, czy stanie się standardem na całym świecie.

Ale wydaje się jasne, że pojawienie się iPhone’a USB-C może być krokiem w kierunku zastosowania jednego uniwersalnego kabla do wszystkiego. Ale to się nie stanie z dnia na dzień.

Leave a Comment