Judicial Watch pozywa administratora Biden w związku z kosztami podróży, kalendarzem i informacjami o personelu Johna Kerry’ego

PIERWSZY NA LISIE: Rządowa grupa nadzorcza Judicial Watch złożyła pozew w celu uzyskania informacji i dokumentów od specjalnego wysłannika prezydenta ds. zmian klimatu, Johna Kerry’ego, które były ukryty przed widokiem publicznym.

Pozew sądowy Judicial Watch, złożony w zeszłym miesiącu w Sądzie Okręgowym USA dla Dystryktu Kolumbii, twierdzi, że Departament Stanu zablokował grupie dostęp do podstawowych informacji o wewnętrznych operacjach biura Kerry’ego, z naruszeniem Ustawa o wolności informacji. Ustawa z 1967 r. wymaga, aby rząd federalny udostępniał informacje i dokumenty na żądanie.

„Amerykanie mają prawo wiedzieć, co zamierza John Kerry, ile płacimy, aby latać nim po całym świecie i komu płacimy, aby faktycznie dla niego pracował” – powiedział prezes Judicial Watch Tom Fitton w oświadczeniu. udostępnione z Fox News Digital.

Według dokumentów sądowych, Judicial Watch wysłało prośbę o informacje do Departamentu Stanu pod koniec lipca. Grupa zażądała kopii powiązanych zapisów Koszty podróży Kerrypełny katalog wpisów kalendarza Kerry’ego i kopie wszystkich schematów organizacyjnych biura Kerry’ego identyfikujących pracowników zatrudnionych w biurze.

REPUBLIKANI TESTUJĄ WIĘZY JOHNA KERRY’EGO Z GRUPAMI EKO

Mieszczące się w Departamencie Stanu, Biuro Specjalnego Wysłannika Prezydenta ds. Działań na rzecz Klimatu, John Kerry, ma szacunkowy roczny budżet w wysokości 13,9 miliona dolarów z zatwierdzeniem dla 45 pracowników (zdjęcie: Jeff J Mitchell/Getty Images)
(Getty)

Chociaż Departament Stanu przyznał, że otrzymał wniosek, nie był w stanie określić, czy go uwzględnić, przekazać jakąkolwiek decyzję Judicial Watch ani przedstawić wymaganych dokumentów. Judicial Watch powiedział, że „wyczerpał swoje administracyjne środki zaradcze” po tym, jak agencja nie dotrzymała terminu 13 września, co skłoniło do podjęcia kroków prawnych.

Grupa zwróciła się do sądu o nakazanie Departamentowi Stanu wykonania wniosku o rejestrację i udostępnienia wszelkich dokumentów wytworzonych podczas przeszukania.

GRUPY ŚRODOWISKOWE ODGRYWAJĄ KLUCZOWĄ ROLĘ W POLITYCE ZAGRANICZNEJ ADMINISTRATORA BIDENA, PRZEGLĄDAJ E-MAILE

Prezydent Biden mianował Kerry’ego wkrótce po objęciu urzędu w styczniu 2021 r. na pierwszego w historii specjalnego wysłannika prezydenta ds. klimatu (SPEC), stanowisko na szczeblu gabinetu, którego zadaniem było angażowanie się w negocjacje klimatyczne z obcymi narodami. Mieszczące się w Departamencie Stanu biuro Kerry’ego ma szacunkowy roczny budżet w wysokości 13,9 miliona dolarów z zatwierdzeniem dla 45 pracowników.

Ale od czasu nominacji Kerry’ego, która nie wymagała zgody Senatu i dała mu miejsce w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego, jego biuro nie mówi zbytnio o swoim personelu i operacjach. Cyfrowy przegląd wiadomości Fox internetowe portale kariery w sierpniu zidentyfikowały kilku obecnych pracowników SPEC, z których wszyscy wcześniej pracowali w lewicowych think tankach i organizacjach.

„Nic dziwnego – to w zasadzie ten sam stary gang” – powiedział Fox News Digital Myron Ebell, dyrektor Centrum Energii i Środowiska Instytutu Konkurencyjnego Przedsiębiorczości. „Są to ludzie, którzy od dziesięcioleci pracują nad tymi problemami i zawodzą w nich.

„Ten gang to klimat arystokracji, można ich nazwać”, powiedział Ebell.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Biuro Kerry’ego opublikowało ogłoszenie, gdy Kerry wyjeżdżał za granicę, ale z kilkoma szczegółami dotyczącymi jego harmonogramu. Ale nie opublikowała pełnego kalendarza Kerry’ego, jak zrobiły to inne agencje dla swojego kierownictwa.

Biuro Kerry’ego nie odpowiedziało na prośbę o komentarz.

Leave a Comment