Jose Altuve pomaga podnieść Astros do zwycięstwa w drugiej grze World Series

Komentarz

HOUSTON — Kiedy jakiekolwiek udręczone dusze spędzą swoją przyszłość na wspominaniu historii baseballu, spoglądają wstecz na epokę dominacji Houston Astros, nie będą w stanie tego zrobić bez zastanowienia się nad skomplikowanym dziedzictwem Jose Altuve. Był twarzą ich sukcesu i wizerunkiem ich postrzegania moralna porażkaprzez cały czas służąc jako jeden z najbardziej szanowanych wewnętrznie członków klubu, który widział, jak wszech czasów przychodzą i odchodzą.

Jego menedżer, Dusty Baker, wielokrotnie powtarzał, że drwiny, buczenia i przekleństwa, które Altuve docierają wszędzie, ale tutaj powstrzymałyby ludzi przed obserwowaniem go, a nawet uczeniem się od niego. Jego koledzy z drużyny chwalą go, śmieją się z jego umiejętności kontrolowania nietoperza, zachwycają się jego zdolnością kontrolowania emocji.

Ale do tego momentu poza sezonem Altuve nie zapewniło dokładnie ofensywnej edukacji. Astros przegrali jeden mecz z Philadelphia Phillies w tym World Series bez kija Altuve. Deficyt ten został zniwelowany przez Sobotnie zwycięstwo 5-2 w drugim meczu głównie z tego powodu.

Altuve podwoił się na pierwszym boisku, który Zack Wheeler rzucił dla Astros w sobotę wieczorem, pierwsze z trzech kolejnych trafień, które dały Astros nagłe prowadzenie i zasygnalizowały wszystkim w Minute Maid Park, że Phillies nabrali rozpędu. ich dramatyczne zwycięstwo w pierwszym meczu może nie potrwać długo.

„Czuję, że jedno uderzenie kijem na początku meczu pobudziło publiczność, poruszyło naszą partię, doprowadziło do ataku” – powiedział później Alex Bregman, który w piątym trafieniu trafił w dwubiegowego homera. Jeremy Peña podwoił się na pierwszym boisku. Yordan Alvarez podwoił się na drugim wyciągu, który zobaczył. Cztery wyciągi w meczu dały Astrosowi prowadzenie 2-0. Pod koniec pierwszego inningu było 3-0.

Nawałnica zamachów, która nastąpiła po Altuve’a była tak szalona, ​​że ​​dopiero Bregman, mrugając jako czwarty, wykonał drugi rzut, który widział po piłce, że Astros nie wykonał zamachu na jedną z propozycji Wheelera. Obliczono również: zaawansowana ekipa zwiadowców Astros miała sugestię przeciwko rozrusznikowi Philliesa Wheelerowi: wczesne ataki w strefie, zwłaszcza szybkie piłki.

Najważniejsze informacje i analiza gry 2

„To pierwszy raz, kiedy wielu naszych chłopaków go widziało” – powiedział Baker. „Ale oglądamy dużo filmów, a nasi ofensywni faceci, sztab szkoleniowy stara się jak najlepiej zapoznać ich z tym, z kim mają do czynienia tego dnia.

Ta zmiana była pozytywna dla Astros ze wszystkich oczywistych powodów, ale także dlatego, że Altuve pokazał kolegom z drużyny i Wheelerowi, że plan był dobry. Ale w tym momencie każde trafienie z Altuve kwalifikowało się jako krok we właściwym kierunku. Wśród wielu godnych uwagi aspektów play-off Astros są: zwłaszcza ich zamiatanie New York Yankees w American League Championship Seriesto jego względne obraźliwe wagarowanie w październiku.

Rozpoczął ten post-sezon bez trafienia w swoich pierwszych 25 nietoperzach, co jest drugą najdłuższą passą w historii post-sezonowej. A ponieważ Alvarez pomógł Houstonowi w pokonaniu Seattle Mariners w pierwszych dwóch meczach ich serii dywizji, w następnych sześciu meczach, wchodząc do drugiego meczu w sobotni wieczór, był 3 na 25. Alvarez zajął drugie miejsce w OPS w tym sezonie. Altuve zajął czwarte miejsce. Astros wygrali siedem meczów z rzędu po sezonie i dotarli do World Series bez dwóch kamieni węgielnych swojego składu – dwóch z pięciu najlepszych graczy w baseball pod tym względem – w ogóle nie uderzając. Potrzebowali Altuve do wygrania ósmego.

„W naszym klubie jest wielu facetów, którzy nas prowadzą, a w naszym klubie jest wielu facetów, którzy są głośni i tego typu rzeczy” – powiedział starter trzeciej gry Lance McCullers. „Ale Altuve jest sercem tego zespołu. Jest odkąd byłem Astro. Kiedy odchodzi, nasz zespół czuje się bardzo pewnie”.

Altuve powiedział, że oglądał dużo filmów, gdy początkowo miał problemy na początku października. Uderzył mocniej niż zwykle. Potem się zatrzymał.

– Ostatnio tak myślę – powiedział. „Im mniej o tym myślę, tym lepiej.

W swoim drugim ataku Altuve zobaczył kolejną szybką piłkę z pierwszego rzutu i nie zawahał się. Podskoczył. Ale kiedy Wheeler, wyraźnie zaznajomiony z planem Astrosa, uruchomił Altuve z suwakiem w piątym miejscu, położył go, a następnie skierował podkręconą piłkę w górę, aby uderzyć w bazę. Altuve wszedł w sobotę z czterema trafieniami w ośmiu meczach posezonowych. Poszedł 3 do 4. To uderzenie w bazę postawiło biegacza przed Bregmanem, który wkrótce po nim z niesamowitym homerem doszedł do głębokiego lewego środka.

Bryce Harper w World Series ma mieszane uczucia dla fanów Nationals

Bregman jest jednym z głównych powodów, dla których ten zespół był w stanie utrzymać taki sukces bez dwóch kluczowych graczy produkujących na poziomie zbliżonym do oczekiwanego. Wyprodukował identyczne linie w ALDS i ALCS: 5 za 15 z dublem i homerem. W zeszłym roku to Bregman zniknął w postsezonie, częściowo z powodu kontuzji nadgarstka, częściowo z powodu utrzymujących się problemów mechanicznych, które z tego powodu starał się naprawić. Ale jego wielka huśtawka w sobotę dała Astrosowi pięciokrotną przewagę — tak jak wcześniej Phillies zaatakowali w grze 1.

Z kolei leworęczny Framber Valdez znów dominował, rzucając 6 inningów i pozwalając na bieg, gdy jedyny zawodnik, którego zostawił w bazie, strzelił gola po jego odejściu. Zanim Valdez opuścił mecz, miotacze Astros, których nie nazywano Justinem Verlanderem, pozwolili na 11 zdobytych przejazdów w dziewięciu meczach, co jest kolejnym powodem, dla którego Altuve i Alvarez mogą mieć problemy, podczas gdy Astros prosperuje.

Prosta formuła dla personelu rzucającego Astros: „Zdobądź brzydkie boiska i rzucaj nimi dużo”

Ale Houston prawdopodobnie potrzebowałoby obu, aby wygrać World Series, zwłaszcza człowieka na szczycie, który był Astro od tak dawna, że ​​nawet jego obudowa telefonu ma pomarańczowe pęknięcia. World Series ma przerwę w podróży w niedzielę, więc może Altuve będzie siedzieć zbyt długo, aby zamienić jedną dobrą grę w dwie.

A może pojawił się ponownie, w samą porę, by usłyszeć, jak hałaśliwy tłum z Filadelfii wita go ze swoją zwykłą pogardą – nieustannym przypomnieniem tego, czego nikt poza Houston nie chce mu dać, a wszyscy tutaj mówią po prostu „Nie”. nie potrzebuję.

– W ogóle nie myślę o wykupieniu go – powiedział weteran Michael Brantley, który z powodu kontuzji jest wykluczony z fazy play-off. „Myślę o tym, jak wyjątkowy jest dla mnie kolega z drużyny, dzień w dzień. Odkąd jestem tu przez ostatnie cztery lata, był po prostu fenomenalny dla mnie i mojej rodziny, dla każdego faceta, który chodzi po tej szatni.

Tak czy inaczej, gdy weźmie się pod uwagę te Astros od teraz — czy Nagroda Altuve MVP 2017 jest na zawsze zdyskredytowany po skandalu związanym z kradzieżą znaków Astros lub jego karierze w zatwierdzaniu całych ofert, niezależnie od tego, czy podąża zepsuł tytuł World Series 2017 z mniej kontrowersyjnymi w tym roku, czy wybuchnie i pomoże im to zdobyć — że ktoś będzie musiał pomyśleć o Jose Altuve. I wygląda na to, że Phillies będą musieli teraz o nim myśleć trochę więcej.

Leave a Comment