Jaylen Brown z Celtics, Aaron Donald opuszczają Donda Sports

Boston Celtics napastnik Jaylen Brown i sprzęt obronny Los Angeles Rams Aaron Donald Obaj ogłosili we wtorek wieczorem, że opuszczają Donda Sports, agencję założoną przez artystę znanego wcześniej jako Kanye West, w związku z antysemickimi komentarzami, które ostatnio wygłosił.

Ogłoszenia pojawiły się kilka godzin po tym, jak Adidas zakończył związek z raperem, znanym obecnie jako Ye.

Decyzja Browna nadeszła dzień po tym, jak powiedział The Boston Globe, że pozostanie w Donda Sports, pomimo niezadowolenia z komentarzy Ye.

„W ciągu ostatnich 24 godzin byłem w stanie zastanowić się i lepiej zrozumieć, w jaki sposób moim poprzednim wypowiedziom brakowało jasności w wyrażaniu mojego stanowiska w sprawie ostatnich niewrażliwych publicznych komentarzy i działań” – powiedział Brown w oświadczeniu opublikowanym na Twitterze we wtorek. „Za to przepraszam. I staram się mówić o tym tak jasno, jak to tylko możliwe. Zawsze byłem i zawsze będę zdecydowanie sprzeciwiał się wszelkiemu antysemityzmowi, mowie nienawiści, przeinaczaniu i wszelkiej opresyjnej retoryce”.

„W związku z tym, po udziale w rozmowach, teraz zdaję sobie sprawę, że są chwile, kiedy mój głos i moja pozycja nie mogą współistnieć w przestrzeniach, które nie są zgodne z moją pozycją lub moimi wartościami. I z tego powodu kończę moje stowarzyszenie z Donda Sports.”

Donald ogłosił mniej więcej w tym samym czasie, że jego rodzina opuści Donda Sports, mówiąc, że komentarze Ye „są dokładnym przeciwieństwem tego, jak zdecydowaliśmy się żyć i wychowywać nasze dzieci”.

„Jako rodzice i członkowie społeczeństwa czuliśmy odpowiedzialność za wysłanie jasnego komunikatu, że nienawistne słowa i czyny mają konsekwencje i że musimy się poprawić jako ludzie” – napisał Donald w oświadczeniu na Twitterze. „Nie czujemy, że nasze przekonania, głosy i działania należą do przestrzeni, która fałszywie przedstawia i uciska ludzi bez względu na pochodzenie, pochodzenie etniczne lub rasę. Mieliśmy przyjemność pracować z wieloma niesamowitymi ludźmi i mamy nadzieję, że nadal będziemy korzystać z naszej platformy do podnoszenia na duchu oraz wspieranie innych rodzin, dzieci i społeczności poprzez pozytywny zasięg”.

Brown i Donald podpisali kontrakt z Donda Sports w maju.

Wcześniej we wtorek Adidas ogłosił, że formalnie zerwie więzi z Ye, która nawiązała z firmą niezwykle lukratywne partnerstwo w dziedzinie odzieży i odzieży.

„Adidas nie toleruje antysemityzmu ani żadnej innej formy mowy nienawiści” – podała firma we wtorkowym oświadczeniu. „Ostatnie komentarze i działania Yeo były niedopuszczalne, nienawistne i niebezpieczne i naruszają wartości firmy, takie jak różnorodność i integracja, wzajemny szacunek i uczciwość”.

W ramach swojego oświadczenia Adidas powiedział, że straci w tym roku około 250 milionów dolarów dochodu netto w wyniku zerwania partnerstwa z Ye, ale było to konieczne w związku z antysemickimi komentarzami, które wygłosił w ostatnich tygodniach .

W przeszłości Ye poczynił kontrowersyjne uwagi w wielu kwestiach, w tym niewolnictwa i szczepionek przeciwko COVID-19. Wcześniej w tym miesiącu Ye napisał na Twitterze, że wkrótce pójdzie na „śmierć con 3 na LUDZIE ŻYDOWSKICH”, co jest oczywistym odniesieniem do amerykańskiej skali gotowości obronnej znanej jako DEFCON. Został zawieszony zarówno na Twitterze, jak i na Instagramie.

Jego niedawny ciąg antysemickich komentarzy spowodował, że kilka firm zerwało więzi z raperem lub jego różnymi branżami. Inne, które zakończyły z nim współpracę, to Creative Artists Agency, Balenciaga, Gap i Foot Locker.

Leave a Comment