James Gunn przejmuje kontrolę nad filmami i telewizją DC

James Gunn został mianowany szefem przyszłych filmów i programów telewizyjnych DC wraz z producentem Peterem Safranem. Gunn i Safran będą kierować DC Studios, zreorganizowanym oddziałem Warner Bros. Odkrycie, które zmieni Supermana, Batmana, Czarny Adam i inne postacie DC Comics w nowe projekty filmowe, telewizyjne i animowane.

Od programów telewizyjnych Arrowverse po dzielące, ostre filmy Zacka Snydera i samodzielne filmy, takie jak Batman i Joker, nieco pstrokata produkcja filmów i programów telewizyjnych o superbohaterach DC została negatywnie porównana z ujednoliconą wizją konkurencyjnego studia superbohaterów Marvela. Ostatnio pojawiły się nawet doniesienia, że ​​prezes Warner Bros. Odkrycie David Zaslav w szczególności szukał własnej wersji DC Marvel Cinematic Universe supremo Kevina Feige. Teraz wygląda na to, że DC znalazło współ-Feiges w Gunn i Safran.

Gunn ma powiązania z Marvelem poprzez swój udział w filmach Guardians of the Galaxy, ale przeniósł się do DC, aby reżyserować Legion samobójców i spin-offowy program telewizyjny Rozjemca kiedy Marvel na krótko go zwolnił. Jego nowa praca została ogłoszona we wtorek, zaledwie kilka godzin później Gunn opublikował zwiastun swojego najnowszego projektu MCU, Guardians of the Galaxy Holiday Special, który pojawi się w Disney Plus 25 listopada. Jest także odpowiedzialny za Strażników Galaktyki Cz. 3, planowany na 5 maja 2023, premiera kinowai zasugerował, że on: jego ostatni film z serii.

Według komunikatu prasowego Warner Bros. W Discovery będą współprzewodniczący Gunn i Safran oraz dyrektor generalny DC Studios, które zastąpi DC Films. Będą nadzorować „ogólny twórczy kierunek DC Universe w filmie, telewizji i animacji pod jednym dachem” oraz „prowadzić rozwój i realizację długoterminowego planu dla wielu licencjonowanych nieruchomości DC Comics, skoncentrowanego na kontynuowaniu tradycji wysokiej jakości opowiadanie historii dla DC Universe w mediach audiowizualnych przy jednoczesnym budowaniu zrównoważonego wzrostu biznesowego z kultowej serii”.

Nową pracę rozpoczynają 1 listopada. Gunn i Safran będą nadal reżyserować i produkować filmy i/lub programy telewizyjne, chociaż The Hollywood Reporter Aktualności będą pracować wyłącznie dla DC przez cztery lata.

„Jesteśmy zaszczyceni, że możemy być opiekunami tych postaci DC, które kochamy od dzieciństwa” – powiedzieli Gunn i Safran w oświadczeniu. „Z niecierpliwością czekamy na współpracę z najbardziej utalentowanymi scenarzystami, reżyserami i aktorami na świecie, aby stworzyć zintegrowany, wielowarstwowy wszechświat, który nadal pozwala na indywidualną ekspresję zaangażowanych artystów. Nasze zaangażowanie w Supermana, Batmana, Wonder Woman, Aquamana, Harleya Quinnowi i reszcie stajni bohaterów DC dorównuje tylko nasze zaangażowanie w cuda ludzkiej możliwości, które reprezentują te postacie. Jesteśmy podekscytowani, że możemy ożywić teatralne doświadczenie na całym świecie, opowiadając niektóre z największych i najpiękniejszych i najwspanialsze historie, jakie kiedykolwiek opowiedziano”.

Safran wyprodukował różne filmy dla Warner Bros. i inne studia filmowe, w tym najlepiej zarabiający Aquaman DC i jego nadchodząca kontynuacja Aquaman and the Lost Kingdom; a także filmy The Suicide Squad i Shazam. Wyprodukował także horrory Annabelle i serię Conjuring.

Leave a Comment