James Gunn, Peter Safran Główny Film, Wydział Telewizji — The Hollywood Reporter

Hierarchia władzy we wszechświecie DC rzeczywiście się zmienia.

W oszałamiającym obrocie wydarzeń filmowcy James Gunn i producent Petr Szafran zostali wykorzystani do kierowania filmami, telewizją i animacją DC jako współprzewodniczący i współreżyserzy Studia DCnowo utworzony oddział w Warner Bros., który zastąpi DC Films.

Bezprecedensowe posunięcie dyrektora naczelnego, aby objąć stanowisko dyrektora naczelnego, oznacza koniec trwających miesiące poszukiwań dyrektora naczelnego w Warner Bros. David Zaslav z Discovery, który zastąpił szefa DC Films, Waltera Hamadę, który opuścił studio w zeszłym tygodniu. Ta misja zawiera całe hollywoodzkie zgadywanie i granie w wykonawcze bingo, kto zdobędzie jedno z najbardziej poszukiwanych – i wymagający – praca w mieście.

W ostatnich tygodniach Gunn i Safran byli zauważony na parkingu Warnerów, spotkanie ze współprzewodniczącym filmowym Warners Michaelem De Lucą na temat przyszłych projektów. A według źródeł pierwsza uwertura do Safrana i Gunna nadeszła latem od De Luca, mimo że studio było w bełkotliwa wymowa z Danem Lin.

Gunn skupi się na kreatywnej stronie, podczas gdy Safran skupi się na biznesowej i produkcyjnej stronie rzeczy. Oczekuje się, że obaj będą kontynuować odpowiednio reżyserię i produkcję projektów. Będą podlegać bezpośrednio Zaslavowi i będą ściśle współpracować z szefami filmów Warners De Lucą i Pamelą Abdy. Źródła podają, że umowa jest zawarta na cztery lata, a Gunn będzie wyłączną własnością DC. Chodzi o to, aby nie byli tylko producentami, ale faktycznie pełnili funkcję dyrektorów, nawet jeśli Gunn od czasu do czasu szlifuje film.

W przeciwieństwie do Marvel Studios, DC ma kilka filmów osadzonych w oddzielnych kreatywnych światach i według źródeł Żartowniś Praca filmowca Todda Phillipsa nad nadchodzącą kontynuacją, która wejdzie do produkcji jeszcze w tym roku, nie będzie podlegać Gunnowi i Safranowi, a zamiast tego będzie nadzorowana przez De Lucę i Abdę. Matt Reeves, który pracował pod Hamadą, ma pączkujący wszechświat oparty na Ordynans film. Nie jest jasne, komu będą podlegać przyszłe projekty Reevesa, ale wszystko inne będzie podlegać Gunnowi i Safranowi.

„DC ma jedną z najzabawniejszych, najpotężniejszych i najbardziej kultowych postaci na świecie. Jestem podekscytowany, że wyjątkowe i uzupełniające się talenty Jamesa i Petera dołączają do naszego najlepszego zespołu, aby nadzorować kreatywne kierowanie fabularnym uniwersum DC.” powiedział. Zaslav w oświadczeniu. „Ich wieloletnie doświadczenie w tworzeniu filmów, bliskie więzi ze społecznością kreatywną i udokumentowane osiągnięcia fanów ekscytujących superbohaterów na całym świecie sprawiają, że mają wyjątkowe kwalifikacje do opracowania długoterminowej strategii dla filmu, telewizji i animacji, aby wykorzystać tę kultową serię. kolejny poziom kreatywnego opowiadania historii”.

Gunn jest jednym z najbardziej szanowanych umysłów w świecie komiksów. Pojawiając się w niezależnej przestrzeni filmowej, został twórcą listy A w Marvel Studios w 2014 roku. strażnicy Galaktyki i jego sequelu z 2017 r. W 2018 r. przeskoczył do DC, aby się rozwijać Legion samobójców po tym, jak rywal Marvel zwolnił go ze stanowiska reżysera strażnicy Galaktyki św. 3. (Studio później odnowiło go, a ten projekt ma ukazać się w maju 2023 r.) Jego wyprawa do DC Legion samobójców był uwielbiany przez krytyków i zrodził spinoff HBO Max Rozjemca, z udziałem Johna Ceny. Gunn pracuje obecnie nad drugim sezonem.

Safran został menedżerem, gdzie Gunn był jednym z jego klientów, i jest w pełni zaangażowany w świat DC jako producent 1 miliarda dolarów przychodu Aquaman i jego nadchodzący sequel, a także pluton żołnierzy, Rozjemca oraz Shazam! i to jest sequel. Jego związek z Warners sięga dekady i obejmuje 2 miliardy dolarów magia seria horrorów. Safran niedawno odnowił umowę produkcyjną z Warners.

Gunn i Safran będą pracować z kierownictwem WBD, w tym szefem telewizji Channing Dungey; Casey Bloys HBO i HBO Max; prezes i dyrektor ds. treści w USA Networks Group Kathleen Finch; kierownik działu dóbr konsumpcyjnych Pam Lifford; oraz David Haddad z Warner Interactive Entertainment. DC Studios będzie dzielić zasoby w całej firmie.

„Jesteśmy zaszczyceni, że możemy być opiekunami tych postaci DC, które kochamy od dzieciństwa” – powiedzieli Gunn i Safran w oświadczeniu. „Z niecierpliwością czekamy na współpracę z najbardziej utalentowanymi scenarzystami, reżyserami i aktorami na świecie, aby stworzyć zintegrowany, wielowarstwowy wszechświat, który nadal pozwala na indywidualną ekspresję zaangażowanych artystów. Nasze zaangażowanie w Supermana, Batmana, Wonder Woman, Aquamana, Harley Quinn i resztę stajni bohaterów DC jest równe jedynie naszemu zaangażowaniu w cudowne ludzkie możliwości, które reprezentują te postacie. Cieszymy się, że możemy ożywić to doświadczenie teatralne na całym świecie, opowiadając jedne z największych, najpiękniejszych i najwspanialszych historii, jakie kiedykolwiek opowiedziano”.

Posunięcie to nastąpiło w momencie sejsmicznym dla DC, który od czterech lat jest prowadzony przez Hamadę pod szyldem DC Films. Dyrektor wykonawczy odszedł w trakcie sporów z nowym zarządem Warners pod przewodnictwem Zasława, który podjął kontrowersyjną decyzję o siekierze Nietoperzowa kobieta w sierpniu i obiecał zmienić kształt DC z dziesięcioletnim planem, ponieważ próbuje konkurować z konkurencyjnym Marvel Studios. Podczas gdy Zaslav mówił o znalezieniu menedżera w stylu Kevina Feige, latem zespół zaczął badać, jak naśladować model Pixara, w którym jako dyrektorzy pracują producenci i filmowcy. Tego nigdy nie próbowano w przestrzeni wydarzeń na żywo.

DC zwolniony Czarny Adam w weekend, w którym pojawił się powrót aktora Supermana Henry’ego Cavilla do DC Universe i nie tylko Shazam! Furia Bogów w marcu.

Jeśli chodzi o przyszłość Gunna w Marvelu, mówiono, że może kontynuować w jakiejś formie po zamknięciu jego strażnicy Galaktyki trylogia. Jednak dzisiejsze wiadomości, które pojawiają się kilka godzin po tym, jak Marvel ogłosił ich nadchodzący Gunn-directed Strażnicy specjalne wakacjeWygląda na to, że zamknął drzwi oddziału Gunna w MCU.

Od 1 listopada zatrudnienie przychodzi, gdy De Luca i Abdy podejmują kreatywne decyzje i nadzorują postprodukcję wszystkiego, od Błyskawica na Aquaman i Zaginione Królestwood objęcia stanowisk na początku lipca.

„Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani tym, że James Gunn i Peter Safran dołączą do zespołu i przejmą stery DC Universe” – powiedzieli De Luca i Abdy w oświadczeniu. „James jest świetnym filmowcem i gawędziarzem, a Peter jest niezwykle odnoszącym sukcesy i płodnym producentem, a ich oboje zobowiązują się do wspólnej pracy nad stworzeniem nowej ery DC, to dosłownie spełnienie marzeń. Wszyscy dzielimy bardzo podobną wrażliwość i pasję do tego wszechświata, a gwiazdy nie mogły się lepiej wyrównać. Nie możemy się doczekać, aby zacząć, zanurzyć się i współpracować z tymi niezrównanymi kreatywnymi umysłami”.

Leave a Comment