Jake Paul kontra Anderson Silva: Supergwiazda YouTube zmierzy się z legendą MMA w pojedynku bokserskim

Jake Paul a Anderson Silva będzie główną gwiazdą meczu bokserskiego wagi koguciej w sobotnią noc w Gila River Arena w Glendale w Arizonie.

Niepokonana na ringu od czasu rozpoczęcia tego sportu supergwiazda YouTube zmierzy się z jedną z największych gwiazd mieszanych sztuk walki na świecie. Walka trwała miesiące, ponieważ Paul miał walczyć z Tommym Furym, zanim problem wizowy zmusił brytyjskiego boksera do wycofania się.

W przeciwieństwie do poprzednich walk, w których brał udział Paul, większość śmieciowych rozmów w tej była stonowana ze względu na ich wzajemny szacunek. Paweł i Silva odtworzył zdjęcie z bratem Jake’a Loganem we wrześniu. Dwaj bracia zrobili zdjęcie z byłą gwiazdą UFC, gdy byli młodsi, a następnie zrobili przyjacielskie zdjęcie na wspólnej konferencji prasowej.

Jake Paul przemawia podczas konferencji prasowej w Gila River Arena 13 września 2022 r. w Glendale w Arizonie.
(Christian Petersen/Getty Images)

KLIKNIJ TUTAJ, ABY WIĘCEJ POKAZÓW SPORTOWYCH NA FOXNEWS.COM

„Szanuję dzieci, ponieważ dzieci robią coś wyjątkowego. To jest problem wielu ludzi. Kiedy nic nie robisz, próbujesz atakować ludzi, gdy ludzie coś robią. A dzieci robią dużo. gratuluję im obu” – wyjaśnił Silva we wrześniowym wywiadzie dla Fox News Digital.

„A dzieci ciężko pracują i starają się zdobyć szacunek społeczności bokserskiej. Dlatego ciężko pracuję, aby udowodnić mój szacunek dla boksu więcej. Myślę, że dzieci robią to samo i ludzie muszą to szanować, ponieważ dzieci wykonują ciężką pracę”.

Paul wyjaśnił Fox News Digital we wrześniu, że Silva był jego idolem dorastając.

„To tylko człowiek” – powiedział Paul o tym, co go wyróżniało w meczu. „Fakt, że był moim idolem, gdy dorastałem i że był pierwszym celebrytą, jakiego spotkałem. Teraz mogę podzielić się z nim pierścionkiem. To przede wszystkim fajne. w walce myślę, że to mnie motywuje i tworzy prawdziwe wyzwanie, i lubię udowadniać ludziom, że się mylą. I to właśnie zamierzam zrobić 29 października.

Silva wejdzie na ring jako mistrz w Muay Thai, Jiu-Jitsu i Taekwondo. Był 34-11 w walkach MMA i 3-1 w walkach bokserskich. Ostatni raz walczył w meczu bokserskim we wrześniu 2021 roku z Tito Ortizem. Wygrał przez nokaut w pierwszej rundzie.

Anderson Silva przemawia podczas konferencji prasowej w Gila River Arena 13 września 2022 r. w Glendale w Arizonie.

Anderson Silva przemawia podczas konferencji prasowej w Gila River Arena 13 września 2022 r. w Glendale w Arizonie.
(Christian Petersen/Getty Images)

Sława Paula poszybowała w górę odkąd włożył rękawiczki. Pokonał AnEsonGib w swojej pierwszej walce w styczniu 2020 roku przez nokaut i od tego czasu dwukrotnie pokonał Nate’a Robinsona, Bena Askrena i Tyrona Woodleya.

Paul powiedział, że spodziewał się burzliwej atmosfery.

„Szalony show. Energia elektryczna na stadionie. Wyprzedana arena. Kultowe momenty, skandujący fani, rzucanie, walki tłumu” – powiedział Paul. „To będzie film. To będzie film i zamierzam go znokautować. Z szacunkiem”.

JAKE PAUL MÓWI, ŻE BOKS „POMOGŁ MI DOJRZEWAĆ I NAPRAWDĘ ODNAJDOWAĆ SIEBIE”

Obaj mają również zakład poboczny, który uzgodnili na kilka dni przed meczem.

25-letni Paul powiedział, że jeśli Silva (47 lat) wygra, zrewanżuje się w meczu kickboxingu. Jeśli Paul wygra, powiedział, że Silva musi mu pomóc założyć stowarzyszenie dla zawodników UFC, według ESPN. Silva powiedział, że zgodziłby się, gdyby obejmował wszystkich mieszanych sztuk walki. Obaj wtedy się zgodzili.

Ich walka w ośmiu rundach zaplanowana jest na sobotni wieczór o 21:00 czasu wschodniego.

Jake Paul (z lewej) i Anderson Silva walczą podczas konferencji prasowej w Gila River Arena 13 września 2022 r. w Glendale w Arizonie.

Jake Paul (z lewej) i Anderson Silva walczą podczas konferencji prasowej w Gila River Arena 13 września 2022 r. w Glendale w Arizonie.
(Christian Petersen/Getty Images)

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Oto reszta karty

Uriah Hall kontra Le’Veon Bell

Ashton Sylve kontra Braulio Rodriguez

Chris Avivila kontra Doktor Mike

Danny Barrios kontra Edgar Ortiz Jr.

Adrian Rodriguez kontra Dominique Griffin.

Leave a Comment