Jak nowy, ciemniejszy wygląd YouTube wypada w porównaniu ze starym projektem

Zapowiedziany w poniedziałek, nowy, ciemniejszy projekt YouTube jest aktywnie wdrażany. Sposób, w jaki YouTube jest rozplanowany, nie zmienia się zasadniczo, ale razem poprawki składają się na bardziej drastyczne ulepszenie niż to, co zostało ogłoszone wcześniej w tygodniu.

W systemach Android i iOS po otrzymaniu aktualizacji po stronie serwera zostaniesz powitany komunikatem „Nowy wygląd, nadal YouTube”. Nie zapomnij pobrać najnowszej wersji mobilny aplikacja. Na następnej stronie „Przesuń do pełnego ekranu” jest wyraźnie podświetlony i możesz powiększyć do 8x.

Po włączeniu ciemnego motywu YouTube pierwszą zauważalną zmianą jest ciemniejsze tło (#0F0F0F), choć nie całkowicie czarne. To pasuje do YouTube Music i jest czymś, czego ludzie od dawna oczekiwali w aplikacjach mobilnych.

Na karcie Biblioteka zauważysz, że miniatury filmów mają teraz zaokrąglone rogi, a ta zmiana dotyczy również przeprojektowania witryny. Aby ulepszyć playlisty, YouTube wyświetla teraz miniaturę pierwszej strony u góry, nawet jeśli od razu widzisz mniej filmów. Przyciski w kształcie pigułki są używane z większą widocznością do edycji i pobierania, które są teraz umieszczone w kółkach.

L: Stary | R: Nowy

Kolejny zestaw zmian znajduje się na stronie wideo. Domyślnie tryb otoczenia jest włączony, więc góra i dół tego, co oglądasz, przechodzą na pasek stanu i opis wideo poniżej. Przyzwyczajenie się zajmuje trochę czasu i działa najlepiej z żywymi kolorami w porównaniu z matami. Na szczęście możesz go wyłączyć, dotykając koła zębatego ustawień w prawym górnym rogu i dotykając czwartego elementu w menu.

Zainspirowało nas światło emitowane przez ekrany w zaciemnionym pokoju i chcieliśmy odtworzyć efekt, aby przyciągnąć widzów bezpośrednio do treści i sprawić, by film był jeszcze bardziej skoncentrowany na naszej stronie oglądania.

L: Stary | R: Nowy

Dotknij dowolnego miejsca pod filmem, aby otworzyć opisy, ale YouTube używa teraz „…więcej” zamiast strzałki. Dodatkowo linki zostały zastąpione tabletkami zawierającymi tytuł filmu, aby uzyskać całkiem niezły podgląd. Następna jest nazwa kanału, a Google zaktualizował przycisk subskrypcji, aby nie był już czerwony. (Strony kanałów zostały nieco zmienione, aby były nieco bardziej przejrzyste).

Poniżej znajduje się karuzela kluczowych działań, takich jak kciuk w górę/w dół, udostępnianie, tworzenie, pobieranie, dziękuję, przycinanie i zapisywanie. Wszystkie te przyciski znajdują się w pigułkach. Górny komentarz jest teraz wyraźniej wyróżniony na karcie.

na pulpicie YouTube.com dostaje kilka Ulepszenia tematu materiału które nie są na urządzeniach mobilnych. Na przykład karuzela tuż pod paskiem wyszukiwania zawiera teraz prostokąty z zaokrąglonymi rogami zamiast pigułek, podczas gdy równie zaokrąglone miniatury filmów są tutaj znacznie bardziej widoczne.

Oprócz ciemniejszego motywu, strona wideo zawiera podobne poprawki do układu pod filmem, podczas gdy tryb otoczenia jest tutaj nieco ładniejszy. Ten spad rozciąga się na boczne kanały wideo i wygląda całkiem elegancko na dużym ekranie.

Ten nowy YouTube jest wciąż wdrażany i nie jest jeszcze powszechnie dostępny.

FTC: Używamy automatycznych linków afiliacyjnych z dochodami. Więcej.


Sprawdź 9to5Google na YouTube, aby uzyskać więcej informacji:

Leave a Comment