Jak fajna gra Off-Road Trucking stała się centrum legalnego Slugfestu

Obraz do artykułu zatytułowanego Jak fajna gra terenowa stała się centrum legalnego Slugfestu

obrazek: Saber Interactive

Spintiry. Błotnik. Snowrunner. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym kierowcą wyścigowym, entuzjastą jazdy terenowej, czy po prostu lubisz stawiać znajomych w bezradnych, niepewnych sytuacjach, które mogą wymagać użycia wyciągarki, te trzy tytuły są proste i zapewniają czystą zabawę. Niestety ich rozwój był całkowitym przeciwieństwem oświetlenia kawałek śledczy przez IGNRebeka Valentine opublikowany w środę ujawnił.

Jeśli jesteś zwykłym fanem serii, być może znasz już ten konflikt na pewnym poziomie. w 2019 roku Spintires został przemianowany Spintires: Oryginalna gra od jej wydawcy Oovee Games. Kontynuacja Błotnik oraz Snowrunner — wydane przez Sabre Interactive — zostały zbudowane na topie Spintiry’ technologia stworzona przez rosyjskiego programistę Pavla Zagrebelnyya, który wtedy pracował dla Sabre Spintires.

Obie firmy roszczą sobie prawo do własności intelektualnej, która ma tu zastosowanie – chociaż zanim przejdziemy dalej, wiedz, że Zagrebelnyy mówi, że nigdy nie otrzymał zapłaty tego, co Oovee był mu winien za swoją pracę, kiedy był umownie uprawniony do połowy przychodów z gry. Tak to zawsze ma tendencję, prawda?

Teraz Zagrebelnyy pozornie zniknął; a także Oovee, którego dyrektor generalny był podobno głęboko zadłużony, ponieważ kupił kilka własnych, sprawnych pojazdów terenowych. Oovee od dawna twierdzi, że to David odpierał ataki Goliata, czyli Sabre – firmy pod parasolem szwedzkiej Grupy Embracer, potęgi gier, która kupił studia Square Enix Europe na początku tego roku. Oovee wierzył, że Saber jest mu winien tantiemy, których nigdy nie otrzymał, podczas gdy Oovee najwyraźniej odmówił zapłaty oryginalnemu twórcy gry za skok.

Rezultatem jest bałagan wskazujący palcem, który pozostaje oryginalny Spintires niedostępny do zakupu i fanów w ciemności. Cała historia rzuca nieco światła na dramat jednego z najlepszych kierowców w grze – idź, spójrz na IGN.

Leave a Comment