Jadowita kobra królewska o pseudonimie „Houdini” zaginiona przez 6 dni zostaje w końcu znaleziona – tylko po to, by ponownie uciec

Trujący kobra królewska, która uciekła ze swojego domu w szwedzkim zoo sześć dni temu została umieszczona w budynku, w którym znajduje się jej terrarium, ale jeszcze nie została złapana, jak powiedzieli w piątek przedstawiciele parku i urzędnicy.

Zabójczy wąż uciekł w sobotę przez oprawę oświetleniową w suficie jego szklanej obudowy w akwarium Skansen, które jest częścią zoo na sztokholmskiej wyspie Djurgarden. Goście parku, którzy byli w budynku, w którym znajdują się węże, zostali ewakuowani. Zoo oceniło później, że nie ma ogólnego zagrożenia dla personelu lub gości, a reszta zoo pozostała otwarta.

Park powiedział, że znalazł gada przez noc w wybiegu w pobliżu terrarium, a personel pracuje teraz nad jego odzyskaniem.

Park powiedział, że gdyby wąż wydostał się z budynku, nie przetrwałby zimnego klimatu.

Poinformowała o tym szwedzka administracja celna oświadczenie opublikowane na portalach społecznościowych że jego funkcjonariusze zostali wysłani do poszukiwania węża za pomocą „urządzenia rentgenowskiego i kamer przewodowych powszechnie używanych do wyszukiwania narkotyków i innej przemytu”.

Śmiercionośna kobra królewska stała się popularna w mediach, odkąd sześć dni temu uciekła z terrarium w Skansen…

Autor: Zwyczaje na piątek, 28 października 2022

„Dzięki metodycznej pracy Sir Vas mógł w końcu zostać umieszczony wewnątrz wewnętrznej ściany w pobliżu terrarium” – powiedział władze. „Nasi koledzy byli szczęśliwi i usatysfakcjonowani i byli w stanie dokończyć operację, ale w piątek Sir Vasowi udało się ponownie uciec.

Oficjalne imię węża to Sir Vass (Sir Hiss), ale od czasu ucieczki zyskał przydomek „Houdini”, po ucieczce artysty, który udaremnił wszelkie próby schwytania go. Gad właśnie przeniósł się do terrarium.

W tym terrarium przez około 15 lat znajdowały się kobry królewskie, powiedział na początku tego tygodnia Jonas Wahlstrom, dyrektor akwarium Skansen.

Jednak sprytny nowy lokator wykorzystał fakt, że niedawno obsługa wymieniła lampę w górnej części obudowy na żarówkę energooszczędną.

W przeciwieństwie do poprzednich lamp, nie było wystarczająco gorąco, by odstraszyć węża, więc udało mu się wcisnąć głowę między żarówkę a oprawę i wymknąć się.

Kobry królewskie mogą mieć długość do 5,5 metra (18 stóp) i żyją głównie w Indiach, Azji Południowo-Wschodniej, Indonezji i na Filipinach.

Zoo zamieszkuje około 200 egzotycznych gatunków, w tym ryby, koralowce, krokodyle, żółwie, jaszczurki, węże, krety, marmozety, tamaryny złote, pawiany, lemury, pająki i papugi.

SZWECJA-ZWIERZĄT-NIE SPECJALNE
Skansen-Aquarium Zoo jest obrazem Skansen-Aquarium Zoo w Sztokholmie.

HENRY MONTGOMERY


AFP przyczyniła się do powstania tego raportu.

Leave a Comment