iPhone 15 Ultra kończy 6,1-calowy iPhone Super Premium (użytkownicy silnie reagują na plan Apple)

Masz rację (jeśli tak) – oferta 2023 iPhone 15 firmy Apple z pewnością rozczaruje tych, którzy lubią kompaktowe iPhony z funkcjami premium…

Po zabiciu iPhone’a mini we wrześniu, wydaje się, że polowanie na czarownice Apple’a trwa – przynajmniej jeśli wierzyć przeciekom. Mówiąc o przeciekach i plotkach, coraz więcej źródeł z wieloletnim doświadczeniem jako analityków waży teraz Wielka niespodzianka Cupertino.Jabłko ma teraz wypuścić pierwszego iPhone’a Ultra za około dziesięć miesięcy i chociaż brzmi to jak świetna wiadomość dla wszystkich zaawansowanych użytkowników, którzy chcą super-mega-hiper-premium telefonu iOS z logo Apple na nim, powraca, pojawienie się Ultra wpływa na innych użytkowników w nieoczekiwany sposób…

Reputacja Czy nowy iPhone 15 Ultra był absolutnie najlepszym iPhonem 15 w ofercie Apple 2023, a zanim przewrócisz oczami i pomyślisz: „Tak, niebo jest niebieskie”, powiem ci, że iPhone 15 Ultra może również oznaczać koniec super premium 6,1 calowy iPhone od Apple!

Nowy iPhone 15 Ultra zastępuje iPhone’a 15 Pro Max, ale to nie tylko zmiana nazwy

Przechodząc od razu do sedna, iPhone 14 Pro będzie prawdopodobnie ostatnim high-endowym 6,1-calowym iPhonem, a to… jest do bani (więcej o przyczynach później).

Oczekuje się, że iPhone 15 Ultra przyniesie teraz zupełnie nowy peryskopowy aparat z zoomem do zdjęć i filmów z dużej odległości, a być może także przeprojektowanie tyłu, co w połączeniu z większą baterią (która może być jeszcze większa) i większym wyświetlaczem może się skończyć. sprawia, że ​​iPhone 15 Ultra jest zupełnie inną bestią niż iPhone 15 Pro! Jak wspomniano w wielu poprzednich artykułach, podejście Apple do różnicowania modeli zmieniało się na przestrzeni lat:

  • iPhone XS i iPhone XS Max były zasadniczo tym samym telefonem (z wyjątkiem większego ekranu i baterii w Maxie)
  • iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max również były identyczne pod względem sprzętu i funkcji
  • iPhone 12 Pro Max miał większy główny czujnik aparatu i dłuższy aparat z zoomem niż iPhone 12 Pro
  • iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max są identyczne pod względem specyfikacji
  • iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max to też praktycznie ten sam telefon

Więc tak, Cupertino próbował już tej sztuczki, co sprawiło, że wielu fanów iPhone’a było nieco rozczarowanych. Nie pisałem wtedy, ale pamiętam komentarze potępiające decyzję Apple o uratowaniu tego, co najlepsze dla największego iPhone’a 12 Pro Max. W końcu, jak wspomniano powyżej, Tim Cook & Co. odkupił swoje zobowiązania i wrócił do starej dobrej strategii, aby dać iPhone’om 6,1 i 6,7 cala dokładnie ten sam zestaw funkcji/ulepszeń sprzętowych.

Kilka lat do przodu wygląda na to, że Apple nie może się oprzeć wzięciu udziału w flagowym wyścigu Ultra – jak się tego spodziewaliśmy – nie będzie to tylko zmiana nazwy, ale raczej większa zmiana strategii.

Wróć? iPhone 15 Ultra może zakończyć wieczną dominację Apple kompaktowych flagowców premium nad Samsungiem i Google

Zastanawiasz się, na czym polega problem z iPhonem 15 Ultra ekskluzywnymi funkcjami ultra?

Cóż, ja (i miliony innych ludzi, którzy kupują 6,1-calowy iPhone Pros) nie chcę nosić w kieszeni kostki telefonu, aby uzyskać absolutnie najlepszą wydajność iPhone’a, zwłaszcza gdy jest na nim aparat i funkcje projektowe. linia.

użyłem an iPhone 13 mini już prawie pół roku i nie mogę się nachwalić tego telefonu za to, że jest najbardziej praktycznym iPhonem, jakiego kiedykolwiek używałem. Zawsze wiedziałem, że wolę bardziej kompaktowe telefony, ale po użyciu Pixel 6 Pro przez prawie rok przejście na iPhone’a 13 mini wydawało mi się, że ciężar spadł z moich ramion a raczej moje ręce i kieszenie.

Mówiąc o różnicach wielkości, teraz używam iPhone 14 Pro obok Pixel 7 Proa różnica wielkości jest dość zauważalna. Właściwie bardzo bym chciał Google do produkcji 6,1-calowego super-premium Pixel 7 Pro, ale obecnie Apple pozostaje jedynym producentem telefonów, który oferuje kompaktowe telefony premium z niewielkimi kompromisami lub bez kompromisów w porównaniu z większymi, cięższymi wersjami tego samego urządzenia.

Użytkownicy iPhone’a silnie reagują na możliwą decyzję Apple o wprowadzeniu ulepszeń sprzętu premium wyłącznie dla iPhone’a 15 Ultra

Rzekoma decyzja Apple o zróżnicowaniu iPhone 15 Ultra od mniejszych iPhone 15 Pro dając mu więcej funkcji, może to przynieść odwrotny skutek, ponieważ niektórzy użytkownicy korzystają z Twittera, aby wyrazić swoją dezaprobatę dla innej sytuacji „iPhone 12 Pro Max”.

Oto kilka komentarzy pod tweetem od analityka Ming-Chi Kuo, który informuje o planach Apple, aby iPhone 15 Ultra różnił się od mniejszego Pro:

Tytanowy iPhone 15 Ultra z zupełnie nowym designem – tajny plan Apple, aby pierwszy Ultra iPhone spodobał się osobom o mniejszych dłoniach i kieszeniach?

Nie wiem jak Wy, ale zainteresowałbym się iPhonem 15 Ultra tylko wtedy, gdyby Apple zdołało znacząco zredukować wagę. Jak? Tytan!

Plotki głoszą, że Apple w końcu przestawi się na używanie tytanu do produkcji swoich iPhonów premium przez kilka lat. Ostatnio to Jon Prosser mylił się, gdy przewidywał, że iPhone 14 Pro będzie miał tytanową ramkę, ale przeciek z Twittera WyciekiApplePro teraz ponownie rozpaliła plotki, mówiąc nam IPhone 15 Ultra rzeczywiście będzie wykonany z tytanu (przynajmniej ramka telefonu)!

Co ciekawe, nawet jeśli Apple zdecyduje się na ramę tytanową, Cupertino będzie musiał rozważyć gruntowną przebudowę, jeśli Ultra ma zyskać zapalniczka. Przy wadze 240 g iPhone 14 Pro Max jest rekordzistą pod względem najwyższego stosunku wagi do rozmiaru spośród wszystkich flagowych flagowców klasy premium (przy 206 g, nawet mój iPhone 14 Pro jest zbyt ciężki jak na swój stosunkowo kompaktowy rozmiar).

Dlatego samo przejście na tytanową ramkę może nie wystarczyć, aby zrównoważyć wzrost wagi, który ma pochodzić z nowego peryskopowego aparatu z zoomem i prawdopodobnie większej baterii.

Jeśli się zastanawiasz, może to być również największa jak dotąd wskazówka dotycząca większego przeprojektowania zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz 6,7-calowego iPhone’a 15 Ultra. 6,1-calowy iPhone 15 Pro.

Czy oczekiwana sedymentacja nowego modelu Apple sprawdzi się dobrze? Czy jesteś podekscytowany iPhonem 15 Ultra? Zostaw komentarz poniżej!

Leave a Comment