iOS 16.1 sprawia, że ​​Apple Fitness Plus jest znacznie tańszy w użyciu i zwiększa Dynamic Island

od Apple iOS 16.1 aktualizacja została wydana około miesiąc po wydaniu iOS 16. Najnowsza aktualizacja poprawia niektóre funkcje i opcje interfejsu, dodaje więcej funkcji, które mają być częścią iOS 16 i wprowadza iPadOS 16 na kompatybilnych iPadach. Jeśli jeszcze nie zaktualizowałeś, możemy Ci to pokazać jak pobrać iOS 16.1.

Dowiedz się, co nowego w iOS 16.1 i co każda funkcja może zrobić tutaj.

Wspólna biblioteka zdjęć iCloud

Udostępnianie zdjęć znajomym po wieczornym wyjściu może stanowić problem. Jednak dzięki udostępnionej bibliotece zdjęć iCloud możesz łatwo udostępniać zdjęcia i filmy nawet pięciu innym osobom.

Każdy, kto ma dostęp do udostępnionej biblioteki zdjęć, może dodawać, edytować i usuwać zawartość w bibliotece. Możesz przesyłać zdjęcia bezpośrednio z aparatu iPhone’a do swojej biblioteki, a także możesz dodawać zdjęcia do swojej biblioteki, gdy jesteś fizycznie z innymi osobami, które mają do niej dostęp.

Nie możesz jednak dołączyć do dwóch bibliotek współdzielonych jednocześnie, a jeśli przeniesiesz zdjęcia z biblioteki osobistej do biblioteki współdzielonej, te zdjęcia nie zostaną zduplikowane i można je znaleźć tylko w bibliotece współdzielonej.

Aktywności na żywo na dynamicznej wyspie i ekranie blokady

The iPhone 14 Pro i Pro Max‘z Dynamiczna wyspa a ekran blokady ożywa dzięki aktywnościom na żywo. Dzięki aktywnościom na żywo powiadomienia z aplikacji innych firm dotyczące gier sportowych i lotów są wyświetlane na Dynamic Island i na ekranie blokady.

Apple Fitness Plus bez Apple Watch

Dzięki iOS 16.1 nie musisz już Zegarek Apple mieć dostęp Apple Fitness Plus. Na iPhonie 8 lub nowszym możesz śledzić swoje postępy w sprawności fizycznej i cele bezpośrednio z telefonu.

Aktualizacja wyświetlacza baterii

iPhone’y od XR do najnowszych modeli mają teraz możliwość wyświetlania procent baterii w ikonie miernika baterii. Czcionka używana do ikony baterii również została nieco powiększona, co ułatwia czytanie.

Aktualizacje tapet i ekranu blokady

Apple nieco ułatwiło dostosowywanie tapety w iOS 16.1. z Ustawienia > Tapeta opcja dodania nowej tapety jest teraz bardziej wyrazista wizualnie i masz możliwość przeglądania istniejących tapet. Podczas edycji tapety ekranu blokady będziesz mieć teraz możliwość dostosowania ekranu blokady lub ekranu głównego (zamiast samego ekranu blokady).

Zaktualizowano interfejs narzędzi do edycji zrzutów ekranu

Podczas edytowania zrzutu ekranu za pomocą menu edycji opcje usuwania, zapisywania i kopiowania pojawiają się teraz u góry ekranu w mniejszym, mniej rozpraszającym menu. Wcześniej te opcje znajdowały się u dołu ekranu iPhone’a.

Aktualizacje aplikacji Portfel

Możesz bezpiecznie udostępniać informacje o samochodzie, pokoju hotelowym i inne informacje z aplikacji Portfel za pomocą Wiadomości i WhatsApp. Klienci Apple Card mogą również zwiększyć dzienną ilość gotówki, deponując swoje oszczędności na wysokodochodowym koncie oszczędnościowym. Jeśli chcesz, możesz także usunąć aplikację Portfel z iPhone’a.

Połączenie z inteligentnym domem przez Matter

Materia, nowy standard łączności w inteligentnym domu, jest teraz obsługiwany. Oznacza to, że możesz kontrolować inteligentne urządzenia, takie jak Alexa oraz Asystent Google z Twojego iPhone’a.

Ustawienia ładowania czystej energii

Dodano nowy przełącznik ładowania czystej energii do sekcji Bateria w Ustawieniach. To ustawienie może pomóc w zmniejszeniu śladu węglowego podczas ładowania iPhone’a. Przy włączonym ładowaniu czystą energią Twój iPhone będzie ładował się selektywnie, gdy dostępna będzie energia o niższej emisji dwutlenku węgla. To ustawienie wydaje się być domyślnie włączone, ale możesz je wyłączyć, jeśli chcesz Ustawienia > Bateria > Stan baterii i ładowania i dotknij przełącznika obok niego Ładowanie czystej energii.

Aktualizacja interfejsu Apple Books

Jeśli czytasz książki na iPhonie, kontrolki czytnika są automatycznie ukrywane po otwarciu Apple Books.

Korekcja błędów

Apple zajęło się też kilkoma błędami. Te poprawki rozwiązują problemy, takie jak usunięte rozmowy pojawiające się w Wiadomościach, niektóre treści Dynamic Island nie wyświetlające się podczas korzystania z funkcji Reachability oraz brak połączenia CarPlay podczas korzystania z VPN.

Więcej wiadomości na iOS znajdziesz na Ściągawka na iOS 16, jak teraz pobrać iOS 16.1 oraz ukryte funkcje iOS 16, o których powinieneś wiedzieć.


Teraz gra:
Patrz na to:

iOS 16: Potężne funkcje, które mogłeś przegapić


6:28 rano

Leave a Comment