Indonezja rozważa wniesienie oskarżenia w związku z syropem na kaszel podejrzewanym o związek ze śmiercią dzieci

Indonezyjska Agencja ds. Żywności i Leków poinformowała w poniedziałek, że może wszcząć oskarżenia karne przeciwko dwóm firmom farmaceutycznym, które wytwarzały produkty związane z ostrym uszkodzeniem nerek (AKI), przy gwałtownym wzroście przypadków i zgony wśród dzieci W tym roku.

Władze mają tymczasowo zakaz sprzedaży niektórych leków na bazie syropów i zidentyfikowali obecność glikolu etylenowego i glikolu dietylenowego w niektórych produktach jako możliwe czynniki śmierci 141 dzieci, z których większość była w wieku poniżej 5 lat.

Szefowa BPOM Penny K. Lukito powiedziała, że ​​agencja będzie współpracować z policją w celu zbadania obu firm w celu wszczęcia postępowania karnego w sprawie składu ich produktów. Penny nie zidentyfikowała dwóch firm.

“Istnieją oznaki w ich produktach … (stężeniach), które są wysoce nadmierne, wysoce toksyczne i podejrzewane o powodowanie uszkodzenia nerek” – powiedziała Penny na konferencji prasowej.

Władze zgłosiły przypadki wzrosła od sierpnia do października.

Zapytany, dlaczego wzrost nastąpił dopiero niedawno, minister zdrowia Budi Gunadi Sadikin powiedział, że najprawdopodobniej jest to spowodowane zmianami w surowcach leków.

Powiedział, że rząd posiada dane na temat ostatniego importu surowców i udostępni je później.

Indonezja importuje większość surowców do produkcji leków z Indie oraz Chiny, według Ministerstwa Zdrowia.

Indonezja bada wzrost liczby przypadków AKI w porozumieniu z ekspertami pediatrycznymi i Światową Organizacją Zdrowia (WHO). podobny wzór w Gambii, który zgłosił co najmniej 70 zgonów dzieci z AKI związanych z lekami syropowymi.

BPOM niedawno wymienił trzy leki, które zawierały wysoki poziom glikolu etylenowego i glikolu dietylenowego, i nakazał ich wycofanie.

Leave a Comment