Ikea wysyła prawników do niezależnego dewelopera, aby stworzyli horror o sklepie meblowym

Ikea zwróciła się do niezależnego twórcy horrorów z żądaniem zaprzestania działalności, nalegając, aby zmienili swoją niewydaną grę grozy, aby powstrzymać prasę i graczy przed porównaniem jej z globalną siecią mebli.

Sklep jest zamknięty – o którym mówiliśmy kilka tygodni temu – to upiorna mieszanka The Forest od Endnight Games (który, nawiasem mówiąc, niedawno odszedł na półkę, jego kontynuacja, Sons of the Forest) i nudy codziennego życia i pochodzi od niezależnego dewelopera Ziggy.

Wiadomości Eurogamer: Czy Konami może przywrócić Silent Hill z martwych?

Chociaż nie używa żadnych produktów, nazw ani marek Ikei, Ikea uważa, że ​​deweloper narusza jej prawa autorskie i wysłał kancelarię Fross Zelnick do Nowego Jorku. W rezultacie Ziggy, który ma siedzibę w Wielkiej Brytanii, ma dziesięć dni na wprowadzenie zmian lub podjęcie kroków prawnych.

„Prawnicy IKEA skontaktowali się ze mną w sprawie zamknięcia sklepu” Ziggy on tweetowałodnosząc się do artykułu o moje pudełko.

„Chciałem spędzić ostatni tydzień mojego Kickstartera, robiąc aktualizację dla wszystkich nowych testerów alfa. Ale teraz jestem zdesperowany, aby przerobić cały wygląd gry, aby uniknąć pozwu”.

Zapytany, czy celowo zaprojektował sklep lub jego zawartość z „pomysłem na Ikeę”, Ziggy odpowiedział: „Kupiłem ogólne pakiety mebli, aby stworzyć tę grę”.

Jednak Ikea nie jest przekonana.

„Twoja gra używa niebiesko-żółtego znaku ze skandynawską nazwą na sklepie, niebieskiego budynku w kształcie pudełka, żółtych pionowych pasków identycznych z koszulami noszonymi przez pracowników Ikei, szarej ścieżki na podłodze, mebli, które wyglądają jak Ikea meble i etykiety produktów, które wyglądają jak znak Ikea” – podkreśla dokument prawny. „Wszystko powyższe od razu sugeruje, że gra toczy się w sklepie Ikea”.

Prawnicy twierdzą również, że chociaż prasa hazardowa nie nawiązała bezpośredniego związku z Ikeą, czytelnicy mają: „Ponadto liczne komentarze czytelników kojarzą te historie ze sklepami Ikei” – czytamy w liście.

Dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o Sklepie jest zamknięty, Ziggy utworzył Kickstarter strona, która ma ukazać się na PC, Xbox Series XS i PS5. Możesz Lista życzeń teraz na Steam.

Leave a Comment