ICE rozpoczyna operację „Takedown” w Gwatemali, aby złapać ludzi przemytników, skorumpowanych gliniarzy i ratować migrantów

Egzekwowanie imigracji i ceł (ICE) ogłosił w tym tygodniu, że masowa operacja w Gwatemali doprowadziła do wielu aresztowań i ratowania migrantów, którzy byli przemycani przez międzynarodowe organizacje przestępcze.

ICE ogłosiła, że ​​jej wydział ds. dochodzeń w sprawie bezpieczeństwa wewnętrznego (HSI) przeprowadził operację w Gwatemali z lokalnymi władzami i wykonał 20 nakazów aresztowania i 54 przeszukania w trzech częściach kraju.

Operacja doprowadziła do aresztowania dwudziestu Gwatemalczyków za przemyt ludzi, a także przejęcia ponad 150 000 dolarów i innej przemytu. ICE ogłosiła również, że nielegalnie uratowała w kraju 70 migrantów z Ekwadoru, Nikaragui, Salwadoru i Wenezueli z różnych hoteli w Miasto Gwatemala.

„Działania egzekucyjne, które podejmujemy przeciwko złym organizacjom przemytniczym, które żerują na bezbronnych osobach, są bezprecedensowe pod względem zakresu i skali” – powiedział w oświadczeniu sekretarz bezpieczeństwa wewnętrznego Alejandro Mayorkas. „To zamknięcie przez nasze dochodzenie w sprawie bezpieczeństwa wewnętrznego jest potężnym przykładem tysięcy działań, które podjęliśmy do tej pory. Nasze wysiłki opierają się na partnerstwie z innymi departamentami rządu federalnego i, co najważniejsze, na zwiększonej współpracy również z naszymi zagranicznymi partnerami. “

DOM REPUBLIKANI OJAZDÓW ŻĄDAJĄ OD CBP, ICE W SPRAWIE DOMNIEMANYCH BŁĘDÓW PRZETWARZANIA MIGRANTÓW

Spośród 24 aresztowanych siedmiu to gwatemalscy funkcjonariusze policji, którzy według ICE ułatwiali przemyt i byli badani przez jednostkę do spraw wewnętrznych gwatemalskiej policji.

Pełniący obowiązki dyrektora ICE Tae Johnson nazwał ludzi przemycających „ohydną zbrodnią” i powiedział, że agencja „będzie nadal wyczerpywać wszystkie dostępne zasoby, aby postawić sprawców przed wymiarem sprawiedliwości”.

HSI, które jest niezależne od Operacji Egzekwowania i Usuwania ICE, przeprowadziło podobną operację w zeszłym roku w gwatemalskich sieciach przemytniczych. Operacja ta ujawniła szereg sieci działających w kilku hotelach.

Odnotowano ponad 2,3 miliona spotkań z migrantami granica południowa w minionym roku podatkowym, a wiele z nich ułatwiają organizacje przestępcze i kartele działające na granicach i w całej Ameryce Środkowej.

Agenci ICE dokonali aresztowania 25 września 2019 r. w Revere w stanie Massachusetts. (Zdjęcie personelu: Matt Stone / MediaNews Group / Boston Herald) (Zdjęcie: Matt Stone / MediaNews Group / Boston Herald przez Getty Images)

Administracja Bidena przyjęła podejście do granicy, które obejmuje „podstawowe przyczyny” migracji na półkuli. Częścią tej strategii jest zwalczanie przemytu ludzi, aw tym roku wielokrotnie promowano operację antyprzemytniczą, która doprowadziła do tysięcy aresztowań i rozbicia ponad 5000 operacji przemytniczych.

DZIESIĄTKI TYSIĄCE MIGRANTÓW ZOSTAŁY ROZRZUCONE PRZEZ SĄD IMIGRACYJNY, PONIEWAŻ DOKUMENTY NIE SĄ DOSTARCZANE

Ogłoszenie operacji ICE pojawia się zaledwie kilka tygodni po tym, jak administracja Bidena ogłosiła zacieśnienie współpracy z Meksyk o migracji.

Na wielką skalę kampania egzekwowania granic zobaczy więcej punktów kontrolnych, współpracę między krajami w zakresie przemytu ludzi oraz wzrost zasobów i personelu.

Urzędnicy powiedzieli, że kampania umożliwi również wymianę informacji między dwoma krajami na temat tego, w jaki sposób międzynarodowe organizacje przestępcze wykorzystują kryjówki i lokalizacje do transportu migrantów przez Meksyk i do USA.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Operacji towarzyszy kontrowersyjne rozszerzenie deportacji z Tytułu 42 na obywateli Wenezueli, których liczba dramatycznie wzrosła w ostatnich miesiącach, ale nie została wcześniej usunięta na mocy rozkazu z czasów Trumpa z powodu odmowy ich przyjęcia przez Meksyk.

Leave a Comment