House of the Dragon, fani Rings of Power muszą długo czekać na sezon 2 — The Hollywood Reporter

„Świetny artykuł, ale zakopałeś lód”, a Hollywoodzki reporter czytelnik niedawno złościł się w e-mailu. “DWA LATA przed premierą drugiego sezonu?”

Czytelnik powiązany z naszym ostatnia historia z okładki na Władca Pierścieni: Pierścienie Mocyktóry zawierał ciekawostkę, która przeraziła niektórych fanów online: Showrunners zauważyli, że planują pracować nad drugim sezonem dramatu fantasy Prime Video przez „kilka lat”.

być pewnym Pierścienie Mocy fani prawdopodobnie nie będą musieli czekać pełnych 24 miesięcy na powrót do Śródziemia. Jednak serial fantasy prawdopodobnie powróci dopiero w 2024 roku. Biorąc pod uwagę jego pory roku, są osiem odcinków każdy, tak długi czas oczekiwania może wydawać się straszny i zaskakujący.

Ale fani HBO Dom Smoka są w tej samej łodzi. The Gra o tron właśnie wyemitowano debiutancki sezon prequela finał w tym tygodniu, ale produkcja drugiego sezonu rozpocznie się dopiero na początku przyszłego roku. “Nie czekaj.” [season two] w wieku 23 lat, ale myślę, że w wieku 24 lat” – ostatnio szef HBO Casey Bloys powiedział Sęp.

To samo dotyczy najnowszego Disney+ Gwiezdne Wojny uczucie, Andora. „Mam jeszcze dwa lata do końca” – powiedział showrunner Tony Gilroy Pakiet zapytany o drugi i ostatni sezon serialu. “Będziemy strzelać.” [season two] od listopada do sierpnia. A potem nasz post[production] ostatni raz około roku.”

Chociaż żaden z tych programów nie potwierdził daty premiery, jasne jest, że epickie programy coraz częściej sprawiają, że fani czekają na nowe odcinki. Stała się niemal standardem dla pewnego poziomu bogato produkowanych dramatów. Podczas gdy wielu w telewizji to robi Oczekuje się, że będzie dostarczać treści na cały rok, ale wybrane grupy mogą spowolnić ich wdrażanie mniej więcej co 16 do 24 miesięcy. Takie produkcje często spędzają do 10 miesięcy na kręceniu, a potem kolejne 10 miesięcy na dokończenie efektów wizualnych w postprodukcji.

Oczywiście pomysł dwuletniej przerwy nie jest zupełnie nowy. HBO Soprano w 2006 roku ostatni sezon trwał słynne dwa lata. Tak jak intensywne efekty Świat Zachodu od premiery w 2016 roku zmusił fanów do czekania dwa lata między sezonami.

Ale to był ostatni sezon Gra o tron wydawało się to oznaczać zmianę sejsmiczną. Pierwsze siedem sezonów dramatu fantasy z 2011 roku jest emitowanych corocznie. Fani czekali dwa lata na kulminacyjny ósmy i ostatni sezon w 2019 roku. Wielu zatrzasnęło ostatnią serię z kreatywnego punktu widzenia, ale sześć odcinków przypominało filmy fabularne i pobiło rekordy oglądalności. Sezon prawdopodobnie ustanowił nowy standard, ile pieniędzy, wysiłku i czasu może poświęcić na sezon, a także dowodzi, że długie oczekiwanie nie zniechęci fanów do powrotu na bardzo oczekiwany program.

Ale jak brzmią dwa lata do nowego sezonu, jak się czujesz? trzy lot? Bo tak długo fani mogą czekać na finałowy sezon Dziwniejsze rzeczyshow, które w miarę upływu sezonu zwiększało apetyt na produkcję.

Ten hit sci-fi Netflixa zajęło zaledwie rok, aby wyprodukować drugi sezon, następnie spędził dwa lata nad trzecim sezonem, a zeszłego lata zajęło aż trzy lata, aby wyprodukować czwarty sezon – przy zgłoszonym koszcie 30 milionów dolarów za odcinek – to było to. podzielone na dwie części (Tom 1 został wydany, gdy odeszli św. 2). „Dzięki dziewięciu scenariuszom, ponad 800 stronom, prawie dwuletniemu filmowaniu, tysiącom ujęć z efektami wizualnymi i harmonogramowi pracy prawie dwukrotnie dłuższemu niż w jakimkolwiek poprzednim sezonie, Dziwniejsze rzeczy 4 był jak dotąd najtrudniejszym sezonem” – wyjaśnili zeszłego lata twórcy Matt i Ross Duffer.

W sierpniu Duffers zebrali się, aby zacząć pismo piąty i ostatni sezon serialu, więc Dziwniejsze rzeczy prawdopodobnie nie rozpocznie się kręcenie najwcześniej w 2023 r. – i może nie być emitowane do 2025 r.

(Warty wspomnienia Dziwniejsze rzeczy Czwarty sezon mógłby wyjść nieco wcześniej, gdyby nie przerwy spowodowane przez COVID-19. (Pandemiczne opóźnienia spowolniły produkcję większości tytułów w 2020 i 2021 r., osobny problem z programami, które zdecydowały się trwać dłużej ze względu na twórczą opiekę i efekty specjalne — podobnie jak w przypadku innych wymienionych tutaj sezonów).

Poza tym nie każdy występ z The Long Wait to epopeja pełna efektów. Niektóre to tytuły, w których twórca jest wystarczająco silny, aby dyktować własny harmonogram – na przykład FX Fargo twórca Noah Hawley, Atlanta twórca i gwiazda Donald Glover i HBO Opanuj swój entuzjazm twórca i gwiazda Larry David.

Stosunek sieci do tego trendu wydaje się być raczej niechętną akceptacją. Pytanie o długie oczekiwanie na następny Trony oraz Świat ZachoduBloys powiedział kiedyś THR: „Ponieważ seriale stają się coraz większe i bardziej skomplikowane, muszę podążać za przykładem producentów i mówić: „Byłoby miło mieć to co roku”. Musi dać najlepszy program, jaki może. Z większymi programami, takimi jak Świat Zachodu lub Gra o tronCzasami, jeśli chcesz wielkiego show i dużej skali, zajmuje to więcej czasu”. Podczas gdy Amazon Studios niedawno kierowała Jennifer Salke powiedział Różnorodność chce „jak najmniej czasu” pomiędzy. Pierścienie Mocy sezon i chce wynieść drugi sezon „na świat tak szybko, jak to możliwe”.

Istnieje jednak argument, że przynajmniej dodatkowe wypełnienie między sezonami nie zaszkodzi. W erze 500 pokazów scenicznych emitowanych rocznie, a wszystkie treści są dostępne wszędzie, dłuższe oczekiwanie może przynieść korzyści serii, ponieważ daje potencjalnym fanom więcej czasu na odkrycie programu i nadrobienie zaległości.

Kiedy Krawężnik, showrunner Jeff Schaffer mówi, że to również odciąża. „Jedną z rzeczy, które zawsze sobie powtarzam, kiedy piszemy nowy sezon, jest: „Hej, wiem, że ostatni sezon zakończył się naprawdę dobrze i ludziom się podobał, ale jest w porządku. Minie dwa lata, zanim zobaczy go ponownie. Zapomnieli. I będą bardzo szczęśliwi, że nas z powrotem. „Jedyna, co musisz zrobić, aby to polubić, to odejść” – zażartował THR gdy odblaskowy na Emmy okazywać uwagę.

Jednocześnie nie sposób nie docenić, jak dramatyczna była ta zmiana w przemyśle. W wyniku sukcesu ABC Zaginiony w 2004 r. stacje telewizyjne wypuściły mnóstwo oper mydlanych, a potem obgryzały paznokcie za każdym razem, gdy musiały zawiesić cotygodniowe nadawanie. Ponieważ widzowie nie mieli łatwego sposobu na nadrobienie zaległości w poprzednich odcinkach, każda przerwa była postrzegana jako hazard o wysoką stawkę, który mógł zatopić program. W 2012 roku stacja NBC znalazła się pod ostrzałem za porzucenie postapokaliptycznego dramatu Rewolucja po wyemitowaniu 10 odcinków odetchnij. Salke był wówczas prezesem NBC ds. rozrywki i zapewnił reportera: „Wierzymy, że ludzie będą na to czekać i chcemy się upewnić, że damy Rewolucja mamy każdą możliwą szansę, aby stać się hitem, o której myślimy, że może być”. Rewolucja’Kontrowersyjna przerwa? Cztery miesiące.

Leave a Comment