Harvey Weinstein staje przed sądem w Los Angeles pod zarzutem gwałtu i napaści na tle seksualnymCNN

Dwa lata po tym, jak został skazany za gwałt i napaść na tle seksualnym, zhańbiony producent filmowy Harvey Weinstein powraca przed sądem pod podobnymi zarzutami w Los Angeles.

Weinstein, lat 70, przyznał się do zarzutów, w tym czterech zarzutów gwałtu, czterech przypadków przymusowej kopulacji oralnej, penetracji seksualnej przy użyciu siły i wykorzystywania seksualnego przez ograniczenie w incydentach w latach 2004-2013.

Weinstein już był uznany winnym w Nowym Jorku za przestępstwa pierwszego stopnia i gwałt trzeciego stopnia i został skazany na 23 lata więzienia.

Oskarżenia w Nowym Jorku zostały oparte na zeznaniach Miriam Haley, która zeznała, że ​​Weinstein siłą uprawiał z nią seks oralny w 2006 roku w swoim mieszkaniu na Manhattanie, oraz Jessiki Mann, która zeznała, że ​​zgwałcił ją w 2013 roku podczas tego, co określiła jako agresywny związek . .

Nie zeznawał we własnej obronie, ale podczas skazywania wygłosił nieoczekiwaną, chaotyczną mowę, która oscylowała między wyrzutami sumienia, obroną swoich działań i zamieszaniem.

„Nie powiem, że to nie są wspaniali ludzie, miałem wspaniałe chwile z tymi ludźmi, wiesz” – powiedział Weinstein o kobietach, które oskarżyły go o napaść. „Jestem po prostu całkowicie zdezorientowany i myślę, że mężczyźni są zdezorientowani we wszystkich tych kwestiach.

Weinstein utrzymuje swoją niewinność i w Nowym Jorku Sąd Najwyższy zgodził się w sierpniu wysłuchać jego apelu w tej sprawie.

Były producent filmowy pojawiał się w słabym zdrowiu podczas procesu i codziennie pojawiał się w sądzie i poza sądem. Przyjechał na wyrok w marcu 2020 r. na wózku inwalidzkim, a także va proces w Los Angeles w lipcu 2021 r.. Jego prawnicy argumentowali, że długi wyrok więzienia był de facto wyrokiem dożywocia ze względu na jego zły stan zdrowia.

Jako założyciel Miramax Films, Weinstein był jednym z najpotężniejszych ludzi w Hollywood i pomagał w produkcji takich filmów jak „Pulp Fiction”, „Clerks” i „Zakochany Szekspir”.

w 2017 opowiadania śledcze The New York Times i The New Yorker ujawnił rzekomą historię wykorzystywania seksualnego, molestowania i zmowy Weinsteina, gdy wykorzystywał swoje wpływy jako hollywoodzki makler władzy, aby wykorzystać młode kobiety.

Rewelacje doprowadziły do ​​fali kobiet wypowiadających się na temat wszechobecności wykorzystywania seksualnego i nękania w ramach tego, co stało się znane jako ruch #MeToo.

Leave a Comment