Harmonogram World Series został zmieniony, aby uniknąć niedzielnych zawodów NFL

Obrazy Getty

Decyzja Major League Baseball o rywalizacji z NFL jest daremna.

Tegoroczny World Series nie będzie miał niedzielnych meczów, po raz pierwszy odkąd World Series zaczął być transmitowany w całości w 1947 roku. Powód jest prosty: granie w niedzielę oznacza walkę o widzów z NFL, a to jest bitwa, której MLB może nie wygrać .

W rezultacie tegoroczna World Series rozpocznie się w piątek wieczorem, a następnie będzie miała mecze w sobotę, poniedziałek i wtorek, a mecze kończą się w środę, piątek i sobotę, jeśli to konieczne. Oznacza to, że nawet jeśli w World Series odbędzie się siedem meczów, jedynym meczem, który będzie pokrywał się z NFL, jest trzeci mecz, który zostanie rozegrany w tym samym czasie, co poniedziałkowy mecz Bengals-Brows.

“Oczywiście, nie chcieliśmy iść na pojedynek do NFL przez wiele nocy” – powiedział USA Today Bill Wanger, wiceprezes wykonawczy Fox Sports i szef działu programowania i planowania. „Gdybyś powiedział, zacznijmy World Series w czwartek, potencjalnie będziesz walczył z NFL przez cztery noce. To wielka łamigłówka, ale każde wydarzenie ma swoje miejsce, a my manewrujemy różnymi właściwościami, aby je wszystkie zmaksymalizować”.

Był czas, kiedy NFL zmieniła swój harmonogram, aby uniknąć bezpośredniego rywalizacji z World Series, biorąc wolne niedzielne wieczory i zostawiając ją na baseball. Ale czasy się zmieniają i teraz wszystkie oczy są zwrócone na NFL, podczas gdy reszta świata sportu stara się trzymać z daleka.

Leave a Comment