Gwiazdy uderzają Kanye Westa o antysemityzm – Khloé Kardashian Amy Schumer

Ye (dawniej znany jako Kanye West) był w ostatnich miesiącach na czołówkach swoich postów w mediach społecznościowych i kontrowersyjnych publicznych oświadczeń.

Po publicznej krytyce swojej byłej żony Kim Kardashian kierowanie do długoletnich współpracowników, wywoływanie celebrytów, fałszywe komentarze George Floyd i jego niesławny Koszulka White Lives Matter na Paryskim Tygodniu Mody Ye stała się jeszcze bardziej uwikłana w kontrowersje po opublikowaniu antysemickich wypowiedzi w mediach społecznościowych i staniu przy nich w wywiadach medialnych.

Jego Świergot oraz Instagram konta zostały zablokowane, a Gap i Balenciaga go porzucili, a Adidas „przejrzał” ich kontrakt z muzykiem, ale to nie powstrzymało go przed rozpowszechnianiem nienawistnych wiadomości.

Ye, znany również jako Kanye West, widziany jest 21 października 2022 roku w Los Angeles. W ostatnich miesiącach trafił na nagłówki gazet dzięki swoim postom w mediach społecznościowych i kontrowersyjnym oświadczeniom publicznym.
Obrazy Rachpoot/Bauer-Griffin/GC

19 października pojawił się na Piers Morgan bez cenzury zapytany, czy żałuje grożenia „śmierci con 3 na Żydów”. Ye odpowiedział: „Nie, zdecydowanie nie. Walczyłem z ogniem.

Później powiedział, że „przepraszam za ludzi, których skrzywdziłem” i „zamieszanie, które spowodowałem”.

W weekend The Goyim Defense League, antysemicka i biała supremacja, rozwieszała transparenty na autostradzie międzystanowej 405 w Los Angeles. Jeden z nich czytał: „Kanye ma rację co do Żydów”.

Członkowie grupy wykonywali także nazistowskie saluty.

W odpowiedzi prokurator okręgowy w Los Angeles George Gascón ogłosił to na Twitterze że antysemityzm nie będzie tolerowany, pisząc: „#WhiteSupremacy jest rakiem społecznym, który należy zwalczyć. Ten przekaz jest niebezpieczny i nie można go znormalizować”.

Teraz wiele znanych twarzy, w tym była szwagierka Ye, Khloé Kardashian, wyraziło swoje poparcie dla narodu żydowskiego i potępiło jego komentarze, a niektórzy wzywali Adidasa do zakończenia współpracy z raperem, który zdobył Grammy.

Amy Schumer

Wiele celebrytów ponownie udostępniło zdjęcia postu autorstwa Jesse Seinfelda, który brzmi: „Wspieram moich żydowskich przyjaciół i naród żydowski”.

Komik i aktorka Amy Schumer była jedną z pierwszych celebrytek ponownie udostępnij obraz na Twitterzeautor zdjęcia: „Jeśli nie wiesz, co napisać. Zacznijmy od tego. Czy wiesz, do czego boi się społeczność żydowska? 1 na 2 osoby nie wie, że zdarzył się holokaust. Wstań. #nigdy więcej
@JessSeinfeld.”

Khloé Kardashian

Jak dotąd Khloé Kardashian była jedynym członkiem rodziny Kardashian-Jenner, który potępił antysemickie uwagi Ye. Po prostu udostępniła post Seinfeld na swoich historiach na Instagramie, ujawniając swoje uczucia.

David Schwimmer

Na swoich historiach na Instagramie Przyjaciele gwiazda David Schwimmer opublikował wideo, w którym rozmawia z Ye Mistrzowie napojów podcast, w którym powiedział: „Chodzi o mnie i Adidasa jest to, że mogę dosłownie powiedzieć antysemickie gówno, a oni nie mogą mnie zwolnić. Mogę mówić rzeczy antysemickie, a Adidas nie może mnie zwolnić. Co teraz?”

Schwimmer napisał do klipu „Co teraz” i otagował Adidasa.

Po filmie pojawił się post wzywający jego zwolenników do wsparcia Ligi Przeciwko Zniesławieniu oraz ich prośba, aby Adidas „ponownie rozważył swoje poparcie dla linii produktów Ye i wydał oświadczenie, w którym wyraźnie zaznaczono, że firma i społeczność Adidas nie tolerują antysemityzmu ”. ”.

To nie pierwszy raz, kiedy Schwimmer skrytykował Ye.

11 października Schwimmer napisał na Instagramie: „Czy Kanye West jest chory psychicznie, czy nie, nie ma wątpliwości, że jest bigotem. Jego mowa nienawiści wzywa do przemocy wobec Żydów. Jeśli inaczej interpretujesz jego słowa i bronisz go, zgadnij co? Jesteś rasistą. nie nazywaj kogoś tak wpływowego jak Kanye za jego dzielące, ignoranckie i antysemickie słowa, wtedy jesteśmy współwinni”.

Josh Gad

Mrożony oraz Wilk taki jak ja gwiazda Josh Gad wezwał również Adidasa do zakończenia współpracy z Ye.

Podzielił się ponownie ten sam klip co Schwimmer na Twitterzez podpisem pod wpisem: „To nie jest dobra osoba. To osoba, której niebezpieczna retoryka wciąż pozostaje niekontrolowana. Hej @adidas, prawda? Czy potrafi wyróżnić jedną wiarę i grupę ludzi z nienawiścią i jadem? to nie ma znaczenia? Poproszę o przyjaciela.” “

Florencja Pugh

Nagrodzona Oscarem aktorka Florence Pugh ponownie udostępniła obraz protestu Ligi Obrony Gojów na swoich artykułach na Instagramie, pisząc: „absolutnie przerażające”.

W drugim poście wezwała swoich zwolenników do przeczytania postu nagrodzonego Tony aktora Ariela Stachela, dodając: „Każda forma mowy nienawiści tylko zachęca, rośnie i rozprzestrzenia się jak choroba”.

Instagram Florencja Pugh
Instagram Florencja Pugh

Kat Dennings

Kat Dennings, najbardziej znana z roli Maxa Blacka 2 skarpetki i Darcy Lewis w Thor oraz Wandawizja wezwał Adidasa do podjęcia działań pisanie na Twitterze: “Świat patrzy, @adidas.”

Banki

Piosenkarz i autor tekstów Banks napisał na Twitterze: „Przestań dawać Kanye Westowi platformę” przed udostępnieniem zdjęcia z protestu na autostradzie międzystanowej 405.

Obok swojego postu napisała: „Tak niszczycielskie. Cholerny Kanye West. To, co robi, jest tak niebezpieczne”.

Newsweek skontaktował się z Adidas, Ye i Anti-Defamation League w celu uzyskania komentarza.

Leave a Comment