Google szczegółowo opisuje zalety 64-bitowego Androida, zaczynając od Pixela 7

Google dzisiaj oficjalnie potwierdzone że „Pixel 7 i Pixel 7 Pro to pierwsze telefony z Androidem obsługujące tylko aplikacje 64-bitowe” i szczegółowo opisują korzyści.

Porzucając obsługę 32-bitowego kodu i zbudowanych w ten sposób aplikacji na Androida, Google podkreśla kilka kluczowych punktów, zaczynając od tego, jak aplikacje 64-bitowe „działają szybciej, ponieważ mają dostęp do dodatkowych rejestrów i instrukcji niedostępnych dla aplikacji 32-bitowych”. „Nowsze procesory działają z 25% lepszą wydajnością „podczas uruchamiania kodu 64-bitowego lub nawet” zrezygnuj z obsługi 32bit cały kod.”

Usuwając 32-bitowy kod Androida, oszczędza do 150 MB pamięci RAM, która była „używana przez system operacyjny, nawet gdy 32-bitowe aplikacje nie były uruchomione”. Przypisuje się to mniejszemu zabijaniu aplikacji działających w tle i „mniejszym drganiom”.

Na froncie bezpieczeństwa randomizacja układu przestrzeni adresowej (ASLR) staje się bardziej skuteczny, ponieważ środek zaradczy ma więcej miejsca do działania, aby zapobiec uszkodzeniom pamięci.

Google oferuje dostęp do lepszych narzędzi, m.in HWA San do wykrywania błędów pamięci przez kierowanie tylko na 64-bitowe. Firma pracuje nad tym od 2014 roku, kiedy to po raz pierwszy wprowadzono obsługę 64-bitową w Google Play wymagającej obsługi aplikacji. od 2019 roku. Firma zaleca programistom „zacząć zwracać baczną uwagę” testowanie aplikacji i aktualizacji tylko dla urządzeń 64-bitowych” z usługą Play zapewniającą wiadomość przed rozpoczęciem dla tego scenariusza.

Wreszcie „połowę konfiguracji 64-bitowych” CTS czas testu” dla szybszych aktualizacji OEM. Google spodziewa się, że więcej urządzeń z Androidem pójdzie tą drogą, ale zapewnia jedynie oś czasu „z biegiem czasu”.

Już, niektórzy użytkownicy Pixela 7 napotkał nowe ograniczenia podczas próby zainstalowania starszych, niezaktualizowanych aplikacji. Na przykład istnieje aplikacja Konsola Play, chociaż Google chce, aby programiści Androida korzystali tylko z Internetu.

Jednak Google twierdzi, że będzie nadal obsługiwać 32-bitową obsługę Android Go, Android TV i Wear OS: „Kontynuuj obsługę 32-bitowych ABI; Google Play będzie nadal obsługiwać aplikacje 32-bitowe tylko na urządzeniach 32-bitowych”. Te czynniki często wykorzystują starsze układy, aby dostosować się do bardziej przystępnych cen.

FTC: Używamy automatycznych linków afiliacyjnych z dochodami. Więcej.


Sprawdź 9to5Google na YouTube, aby uzyskać więcej informacji:

Leave a Comment