Google kupuje start-up awatara AI, aby zająć się TikTok

Google po cichu kupiło startup, który pracował nad wykorzystaniem sztucznej inteligencji do generowania awatarów dla użytkowników mediów społecznościowych i marek. Według , firma zapłaciła ostatnio około 100 milionów dolarów za zakup Altera. Przejęcie miało miejsce około dwa miesiące temu, a Google nie ogłosiło tego publicznie. W czwartek gigant wyszukiwania potwierdził zakup, ale nie ujawnił warunków finansowych transakcji. Według TechCrunchGoogle kupił Alter, aby lepiej konkurować z TikTok.

Alter rozpoczął życie jako Facemoji, oferując platformę, za pomocą której inni programiści mogli dodawać systemy tworzenia awatarów do swoich aplikacji i gier. Główny współzałożyciel i COO Alter Jonathan Slimak niedawno objął podzielił się, że zaczynał pozycję „budowanie awatarów w Google”. Nie jest jasne, w jaki sposób zespół i technologia Altera mogą pomóc Google lepiej konkurować z TikTok. YouTube Shorts, wersja Google krótkiego formatu wideo, już jest sukcesem firmy. Po latem 2021 r. Google ogłosił w czerwcu ubiegłego roku, że platforma ma .

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez naszą redakcję, niezależną od naszej macierzystej firmy. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli dokonasz zakupu za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską. Wszystkie ceny są aktualne w momencie publikacji.

Leave a Comment