Gold’s Gym, właściciel McFit, był w samolocie, który się rozbił

SAN JOSE, Kostaryka – Grupa siłowni RSG, w tym Gold’s Gym i McFit, potwierdziła w poniedziałek, że założyciel i dyrektor generalny Rainer Schaller, rodzina i przyjaciele byli na pokładzie małego samolotu, który zniknął z radaru tuż przy karaibskim wybrzeżu Kostaryki.

Firma wydała oświadczenie potwierdzające, że Rainer Schaller, „jego rodzina i dwie inne osoby znajdowały się na pokładzie samolotu w czasie katastrofy.

Firma nie potwierdziła jego śmierci, chociaż poszukiwacze znaleźli na morzu dwa ciała, bagaż i fragmenty samolotu.

„Jesteśmy zszokowani, oszołomieni i zasmuceni tym tragicznym wypadkiem” – powiedział RSG w oświadczeniu. „Byliśmy głęboko wstrząśnięci wiadomościami z ostatnich kilku dni i jesteśmy z rodziną w tych trudnych godzinach”.

„Ponieważ sytuacja na miejscu jest nadal badana, nie możemy obecnie komentować i prosić o zrozumienie”.

Schaller jest wymieniony jako „założyciel, właściciel i dyrektor generalny RSG Group”, konglomeratu 21 marek fitness, lifestylowych i modowych, który działa w 48 krajach i zatrudnia 41 000 pracowników, bezpośrednio lub poprzez franczyzy.

Ministerstwo bezpieczeństwa Kostaryki poinformowało w niedzielę, że ciała jednej osoby dorosłej i jednego dziecka zostały znalezione na miejscu około 17 mil od lotniska w Limon, ale stwierdziło, że ciała nie zostały jeszcze zidentyfikowane.

Poszukiwacze odkryli także plecaki i torby oraz fragmenty samolotu.

Cała piątka pasażerów była obywatelami niemieckimi. Pilotem samolotu był Szwajcar.

Leave a Comment