Galaxy S22 zyskuje funkcje astrofotografii i aparatu z wielokrotną ekspozycją!

Jeden z głównych punktów dyskusji Galaktyka S22 na początku było Nowe funkcje „nocnego drukowania” firmy Samsung. Firma twierdziła, że ​​znacznie poprawiła działanie swoich telefonów przy słabym oświetleniu w porównaniu z urządzeniami poprzedniej generacji, dzięki czemu użytkownicy mogą oczekiwać lepszych obrazów i filmów w warunkach słabego oświetlenia.

Jednak telefony nadal nie mają funkcji aparatu astrofotograficznego, które można znaleźć w niektórych konkurencyjnych smartfonach z wyższej półki, w tym w serii Pixel. A teraz firma rozwiązuje problem aktualizacji Ekspert RAW aplikacja aparatu.

Zaktualizowana aplikacja aparatu Expert RAW firmy Samsung wprowadza astrofotografię do Galaxy S22

Samsung ogłosił, że wprowadza funkcje związane z astrofotografią do aparatu Galaxy S22 wraz z nowym Expert RAW i Asystent kamery aplikacja. Dzięki funkcji Astrophoto w Expert RAW entuzjaści fotografii nocnej mogą robić jasne i wyraźne zdjęcia gwiazd, konstelacji i ciemnego nieba.

Nowa funkcja Sky Guide pozwala użytkownikom na dokładne określenie lokalizacji konstelacji, grup gwiazd i mgławic. Zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji aparatu wykorzystują następnie wielosegmentację i przetwarzanie wielu klatek, aby rejestrować obrazy, które wyglądają, jakby zostały zrobione znacznie droższym i wyższej jakości sprzętem fotograficznym.

Nowa aplikacja oferuje również funkcję wielokrotnej ekspozycji, która umożliwia użytkownikom przechwytywanie wielu obrazów tej samej sceny, a następnie nakładanie ich na siebie, co daje wyjątkowe obrazy. Funkcje Astrofoto i Multi-Exposure są dostępne w sekcji Special Photos nowszej wersji Expert RAW for Cameras.

Asystent aparatu wprowadza bardziej zaawansowane ustawienia do aplikacji aparatu

Kilka dni temu, Samsung wydał aplikację Camera Assistant dla Galaxy S22. Firma oficjalnie ogłosiła dzisiaj aplikację. Przynosi zdolność włączyć lub wyłączyć niektóre funkcje w aplikacji aparatu. Na przykład możesz wyłączyć Auto HDR, funkcję dostępną w aplikacji aparatu na starszych telefonach Galaxy, ale później usuniętą.

Aplikacja umożliwia również wyłączenie automatycznego przełączania obiektywów. W niektórych sytuacjach, nawet po przełączeniu na 3-krotny lub 10-krotny zoom, telefon korzysta z głównego czujnika i powiększa cyfrowo. Możesz użyć Asystenta aparatu, aby wymusić na aparacie użycie natywnego poziomu powiększenia i zaprzestanie korzystania z powiększenia cyfrowego.

Aplikacja umożliwia również zmianę liczby zdjęć, które ma zrobić aplikacja aparatu podczas korzystania z timera. Możesz także zmiękczyć szczegóły obrazu, nagrywać filmy, naciskając długo przycisk migawki w trybie zdjęć, a także wyświetlać podgląd wizjera aparatu na monitorze podłączonym do złącza HDMI bez menu i przycisków aparatu.

Aplikacja umożliwia również szybsze robienie zdjęć dzięki funkcji Faster Shutton. Jest to szczególnie przydatne podczas robienia zdjęć szybko poruszających się obiektów, takich jak niemowlęta, zwierzęta domowe, obiekty sportowe i pojazdy. Jeśli włączysz tę funkcję, jakość obrazu może się pogorszyć (ponieważ zostanie przechwyconych mniej klatek), ale uzyskasz czysty i ostry obraz.

SAMSUNGGalaktyka S22

Obraz Galaxy S22+

SAMSUNGGalaxy S22+

Zdjęcie Galaxy S22 Ultra

SAMSUNGGalaxy S22 Ultra

Leave a Comment