Gaffe Joe Bidena z gratulacjami dla nowego brytyjskiego premiera

Joe Biden popełnił błąd, wygłaszając przemówienie na imprezie Diwali.

Prezydent USA Joe Biden zrobił kolejny żart w poniedziałek podczas imprezy w Białym Domu z okazji święta Diwali. Przemawiając podczas wydarzenia, Rishi pogratulował Sunak objęcia funkcji nowego premiera Wielkiej Brytanii. W swoim poniedziałkowym przemówieniu prezydent USA przywołał imię Sunaka, nazywając go „Rashee Sanook”. Nagranie wideo z pomyłką pana Bidena staje się teraz wirusowe. Pan Sunak został dziś oficjalnie mianowany premierem Wielkiej Brytanii przez króla Karola III. Przywódca pochodzenia indyjskiego jest najmłodszym, który piastuje najwyższy urząd w Wielkiej Brytanii od 200 lat.

„Mamy wiadomość, że Rashee Sanook jest teraz premierem” – powiedział Biden. „Jak powiedziałby mój brat »wymyślcie«” – dodał.

W tym samym przemówieniu nazwał to a „przełomowy kamień milowy”.

Biden przeszedł do historii w 2020 roku, kiedy wybrał urodzoną w Indiach Kamalę Harris na swojego biegacza. Pani Harris jest teraz wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych i drugą najpotężniejszą osobą w kraju po nim. Jest pierwszą osobą pochodzenia indyjskiego, która została wybrana na to stanowisko.

Sunak jest trzecim premierem Wielkiej Brytanii w tym roku po tym, jak Liz Truss opuściła urząd zaledwie 49 dni po jej kadencji.

Rodzice pana Sunaka – były lekarz Yashvir i aptekarz Usha Sunak – są pochodzenia indyjskiego i wyemigrowali z Kenii do Wielkiej Brytanii w latach sześćdziesiątych. Jest żonaty z córką współzałożyciela Infosys, Narayan Murthy, Akshatą Murthy. Mają dwie córki. Pan Sunak urodził się w Southampton.

Jego dziadkowie pochodzili z Indii Brytyjskich, ale ich miejsce urodzenia, Gujranwala, znajduje się na terenie dzisiejszej prowincji Pendżab w Pakistanie.

Jako trzeci premier Wielkiej Brytanii w ciągu zaledwie siedmiu tygodni droga przed nowym przywódcą wcale nie jest gładka, przed trudnym zadaniem ratowania gospodarki pogrążonej w chaosie i zjednoczenia głęboko podzielonej Partii Konserwatywnej.

Kliknij po więcej trendy wiadomości

Leave a Comment