Firma macierzysta Gold’s Gym potwierdziła, że ​​prezes był w rozbitym samolocie

Rzecznik RSG Group, która obejmuje siłownie, w tym Gold’s Gym i McFit, potwierdził w poniedziałek, że założyciel i dyrektor generalny Rainer Schaller, rodzina i przyjaciele byli na pokładzie małego samolotu, który zniknął u wybrzeży karaibskich Kostaryki. (Chris D Swabb, Shutterstock)

Szacowany czas czytania: 2-3 minuty

SAN JOSE, Kostaryka — Rzecznik RSG Group, grupy siłowni, w tym Gold’s Gym i McFit, potwierdził w poniedziałek, że założyciel i dyrektor generalny Rainer Schaller, rodzina i przyjaciele byli na pokładzie małego samolotu, który zniknął u wybrzeży Kostaryki na Karaibach. .

Rzeczniczka firmy Kristen Kauffman wysłała w poniedziałek wiadomość potwierdzającą, że Rainer Schaller „jego rodzina i dwie inne osoby znajdowały się na pokładzie samolotu w czasie katastrofy”.

Firma nie potwierdziła śmierci Schallera, chociaż poszukiwacze znaleźli w morzu dwa ciała, bagaż i fragmenty samolotu.

„Jesteśmy zszokowani, oszołomieni i zasmuceni tym tragicznym wypadkiem” – powiedział RSG w oświadczeniu. „Byliśmy głęboko wstrząśnięci wiadomościami z ostatnich kilku dni i jesteśmy z rodziną w tych trudnych godzinach”.

„Ponieważ sytuacja jest nadal badana na stronie, nie możemy obecnie komentować i prosić o zrozumienie”.

Schaller jest wymieniony jako „założyciel, właściciel i dyrektor generalny RSG Group”, konglomeratu 21 marek fitness, lifestylowych i modowych, który działa w 48 krajach i zatrudnia 41 000 pracowników, bezpośrednio lub poprzez franczyzy.

Ministerstwo bezpieczeństwa Kostaryki poinformowało w niedzielę, że ciała jednej osoby dorosłej i jednego dziecka zostały znalezione na miejscu około 17 mil od lotniska w Limon, ale stwierdziło, że ciała nie zostały jeszcze zidentyfikowane.

Poszukiwacze odkryli także plecaki i torby oraz fragmenty samolotu.

Cała piątka pasażerów była obywatelami niemieckimi. Pilotem samolotu był Szwajcar.

Władze Kostaryki poinformowały, że fragmenty dwusilnikowego samolotu turbośmigłowego zostały znalezione w wodzie w sobotę po tym, jak lot zaginął w piątek.

Samolotem był dziewięciomiejscowy włoski Piaggio P180 Avanti, znany ze swojego charakterystycznego profilu. Zniknął z radaru, kierując się do Limon, nadmorskiego kurortu.

Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego powiedział, że samolot wyleciał z Meksyku.

Schaller był w wiadomościach w 2010 roku za swoją rolę organizatora berlińskiego festiwalu techno Love Parade. W katastrofie podczas imprezy zginęło 21 osób, a ponad 500 zostało rannych. Władze podały wówczas, że ochroniarze Schallera nie byli w stanie powstrzymać napływu ludzi do tunelu, gdy sytuacja przy wejściu na teren festiwalu była już napięta.

Schaller bronił się przed zarzutami o wykroczenia, zauważając, że jego koncepcja bezpieczeństwa uzyskała oficjalną aprobatę miasta.

Najnowsze historie biznesowe i techniczne

Inne historie, które mogą Cię zainteresować

Leave a Comment