Fallout: New Vegas pierwotnie miał być „dużym dodatkiem” do Fallouta 3

Fallout: New Vegas zdecydowanie samo w sobie jest pełną grą, ale pierwotnie została pomyślana jako ogromny dodatek do Fallouta 3. W retrospektywnym filmie Fallouta wydanym przez Bethesdę, producent wykonawczy Bethesdy i reżyser Fallout 3 Todd Howard wyjaśnił, jak powstało New Vegas być. być.

Fallout 3 wychodzi i jest naprawdę wielkim hitem dla firmy, a oni są jak: „OK, więc co dalej?”, a ja na to: „Cóż, robimy Skyrim, więc [then] to będzie Fallout 4 i pojawiła się presja w stylu… „Powinniśmy zrobić duży dodatek czy coś takiego. Czy są firmy, które moglibyśmy to zrobić?” i znaliśmy ludzi z Obsidian i coś takiego było nieuchronne [thought that] jest tylko jedna grupa, której naprawdę chcielibyśmy to zrobić. Zaczęło się od dużego dodatku do Fallouta 3 i naprawdę mocno czułem, że powinna to być jego własna gra.

Fani Fallouta są zdecydowanie szczęśliwi, widząc, że projekt przekształca się w pełną grę, ponieważ Fallout: New Vegas to jedna z największych gier z otwartym światem wszech czasów. Microsoft jest teraz właścicielem dewelopera New Vegas Obsidian, co umożliwia potencjalną kontynuację. Jednak zaledwie w zeszłym tygodniu dyrektor generalny Obsidian, Feargus Urquhart, powiedział, że studio nie pracuje teraz nad grą Fallout, ale „nie chodzi o to”, by zrobić to, jeśli nadarzy się okazja.

Zamiast tego Obsidian przygotowuje się do wydania Pentiment, XVI-wiecznej tajemniczej gry, której akcja toczy się w Bawarii. Gra zostanie wydana na Xbox i PC 15 listopada. Jeśli jesteś zainteresowany, możesz zapoznać się z naszym wywiadem z deweloperem Obsidian Joshem Sawyerem.

Tymczasem Howard i Bethesda Game Studios są obecnie zajęci Starfieldem, ale wiemy już, że studio planuje Fallout 5… to znaczy po Elder Scrolls 6.

Logan Plant jest niezależnym pisarzem dla IGN zajmującym się grami wideo i wiadomościami rozrywkowymi. Ma ponad sześcioletnie doświadczenie w branży gier z bylines w IGN, Nintendo Wire, Switch Player Magazine i Lifewire. Znajdź go na Twitterze @LoganJPlant.

Leave a Comment