Evan Peters wyjaśnia przemianę w Jeffreya Dahmera w „Monster”

Mimo że Evan Peters oraz Ryan Murphy pracowali razem od lat, Peters był „przerażony”, gdy zmierzył się z Netflixem „Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Fabuła.”

„Naprawdę zastanawiałem się, czy powinienem to zrobić, czy nie. Wiedziałem, że to będzie niewiarygodnie mroczne i niesamowite wyzwanie” – powiedział Peters podczas sobotniego panelu z Murphym i innymi gwiazdami Niecy Nashem i Richardem Jenkinsem. Kiedy wysłano mu scenariusze, obejrzał wywiad Dahmera z 1994 roku w „Dateline”, aby „zanurzyć się w psychologię tej skrajnej strony ludzkiego zachowania”.

Podczas czterech miesięcy przygotowań i sześciu miesięcy filmowania, Murphy zauważył, że Peters nosił ołowiane ciężarki na ramionach i butach w butach, aby obniżyć fizyczność Dahmera, i „w zasadzie pozostawał w tym charakterze, chociaż był trudny, przez wiele miesięcy”.

„Ma bardzo proste plecy. Nie porusza rękami, kiedy idzie, więc kładę ciężary na jego ramionach, żeby zobaczyć, jak to jest. Miałem na sobie podciągane buty bohatera, jego dżinsy, jego okulary, zawsze miałem w ręku papierosa” – wyjaśnił Evans. „Chciałem, aby wszystkie te rzeczy, te zewnętrzne rzeczy, były drugą naturą na planie, więc obejrzałem dużo materiału filmowego, a także pracowałem z trenerem dialektu, aby stonować jego głos. Sposób, w jaki mówił, był bardzo wyraźny i miał dialekt. Wyszedłem więc i stworzyłem ten 45-minutowy kompozyt audio, który był bardzo pomocny. Słuchałem tego każdego dnia, mając nadzieję na nauczenie się jego wzorców mowy, ale naprawdę starałem się wczuć w jego sposób myślenia i zrozumieć to każdego dnia, kiedy kręciliśmy. To były wyczerpujące poszukiwania, próbując znaleźć prywatne chwile, momenty, w których nie wydawał się skrępowany, aby można było zobaczyć, jak się zachowywał przed tymi przesłuchaniami i zanim trafił do więzienia.

Evan Peters jako Jeffrey Dahmer.
Dzięki uprzejmości NETFLIX

Nash dodała, że ​​radośnie podeszła do Petersa, aby się przywitać na początku kręcenia filmu i zdała sobie sprawę, że jest „w swoim procesie”.

– Chciałam to uszanować i chciałam go tam zatrzymać – powiedziała, zwracając się do Petersa. „Dużo się za ciebie modliłem, naprawdę się modliłem, bo to poważna sprawa. A jeśli pozostaniesz w nim i jesteś przywiązany do materiału, jak kość do szpiku, twoja dusza w pewnym momencie jest zaniepokojona. I widziałem, jaki był zmęczony. Po prostu powiedziałem: „Cóż, po prostu upewnię się, że będę go modlił, ponieważ to dużo, a on chce to zrobić sprawiedliwie”.

Wokół serii pojawiły się pewne reakcje, z zarzutami, że Murphy nie skontaktował się z członkami rodziny i przyjaciółmi ofiar Jeffreya Dahmera – coś, co zastrzelił w czwartek podczas imprezy DGA.

“Twój coś, nad czym pracujemy od bardzo dawna– powiedział pisarz. „W ciągu trzech i pół roku, kiedy to pisaliśmy, pracowaliśmy nad nim, skontaktowaliśmy się z około 20 rodzinami i przyjaciółmi ofiar, próbując uzyskać informacje, próbując rozmawiać z ludźmi. . I w tym procesie ani jedna osoba nam nie odpowiedziała. Więc polegaliśmy bardzo, bardzo mocno na naszej niesamowitej grupie badaczy, którzy… nie wiem nawet, jak znaleźli dużo tego materiału. Ale próba odkrycia prawdy o tych ludziach była jak codzienny wysiłek”.

“Dahmer- Potwór: Historia Jeffreya Dahmera” jest teraz przesyłany strumieniowo w serwisie Netflix.

Leave a Comment