Evan Peters nosił ołowiane ciężarki, aby pozostać w charakterze jako Jeffrey Dahmer

  • Ryan Murphy i Evan Peters opowiedzieli o swojej pracy nad „Dahmerem” Netflixa podczas sobotniego panelu.
  • Według Variety, Peters nosił ołowiane ciężarki i buty do podnoszenia, aby podszywać się pod Jeffreya Dahmera, przygotowując się do roli.
  • Peters powiedział, że zrobił to, aby naśladować fizyczność Dahmera, aż stała się „drugą naturą”.

Evan Peters nosił ołowiane ciężarki na ramionach przez prawie rok w ramach przygotowań do NetflixDahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera.

Showrunner Ryan Murphy, Peters i inni członkowie obsady rozmawiali o popularnym serialu podczas sobotniego panelu, per Różnorodność. Tam Murphy zastanawiał się, jak długo Peters, który gra Jeffreya Dahmera w serialu, wcielił się w seryjnego mordercę.

Zdjęcie autorstwa Evan Peters

Nawet Peters gra Jeffreya Dahmera w serialu Netflixa.

NetflixWedług Murphy, Peters pozostał w roli Dahmera przez „miesiące”, w tym cztery miesiące przygotowań i sześć miesięcy kręcenia. Peters zrobił to po części, nosząc ołowiane ciężarki wokół ramion i butów, aby naśladować fizyczność Dahmera.

„Ma bardzo proste plecy. Nie porusza rękami, kiedy chodzi, więc kładę ciężary na ramionach, aby zobaczyć, jak to jest”, powiedział 35-letni Peters, według gazety. „Nosiłem te charakterystyczne buty z podciąganiem, jego dżinsy, okulary, zawsze miałem w ręku papierosa”.

Variety poinformował, że Peters powiedział, że pracował z trenerem dialektu, aby zrozumieć sposób zachowania i mowy Dahmera tak, jakby to była „druga natura”.

„Chciałem, aby wszystkie te rzeczy, te zewnętrzne rzeczy, były drugą naturą na planie, więc obejrzałem dużo materiału filmowego, a także pracowałem z trenerem dialektu, aby stonować jego głos” – kontynuował Peters, według źródła. „Sposób, w jaki mówił, był bardzo wyraźny i miał dialekt. Poszedłem więc i zrobiłem ten 45-minutowy kompozyt audio, który był bardzo pomocny”.

Evan Peters nosi smoking podczas udziału w oscarowej imprezie Vanity Fair w 2022 r.

Evan Peters pracował z trenerem dialektu, aby naśladować głos Dahmera.

Arturo Holmes/Getty ImagesPeters powiedział również, że codziennie słuchał kompozytu audio, aby poznać sposób myślenia Dahmera.

„To było wyczerpujące poszukiwanie, próba znalezienia prywatnych chwil, momentów, w których nie wydawał się skrępowany, aby można było zobaczyć, jak się zachowywał przed tymi wywiadami i zanim trafił do więzienia” – kontynuował Peters.

„Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story” to 10-odcinkowy miniserial, który miał swoją premierę w serwisie Netflix we wrześniu. Serial opowiada o morderstwach Dahmera z perspektywy ofiar i analizuje, jak organy ścigania początkowo nie zbadały Dahmera po tym, jak sąsiedzi zgłosili podejrzaną działalność.

W rolach głównych występują Peters, Molly Ringwald, Niecy Nash i Richard Jenkins.

Ryan Murphy w 33. dorocznych nagrodach gildii producentów.

Ryan Murphy odniósł się do kontrowersji wokół serii Jeffrey Dahmer.

Kevin Winter/Getty ImagesPodczas osobnego wystąpienia w czwartek Murphy odniósł się do kontrowersji wokół serialu, które wywołały rodziny ofiar. Niektóre rodziny powiedziały Murphy nigdy się z nimi nie skontaktował przed wyemitowaniem serialu, któremu później zaprzeczył.

Inni członkowie rodziny obwiniali Murphy wykorzystując ich traumy i retraumatyzując je treścią.

W odpowiedzi Murphy powiedział, że „chciałby zapłacić” za pomnik ofiar w Milwaukee w stanie Wisconsin, gdzie miały miejsce morderstwa. Prawnik, który wcześniej reprezentował osiem rodzin ofiar, zwany Murphy, powiedział, że powinien zamiast tego dzielić się zyskami z serialu Netflix z rodzinami.

Leave a Comment