Dzień 1, gdy premier Wielkiej Brytanii Sunak stawia czoła Oppna w Parl, spotyka się z gabinetem: „Czas na dostarczenie” | Wiadomości ze świata

Rishi Sunak, brytyjski premier-elekt, powiedział w środę, że jest przekonany, że jego rząd może sprostać wyzwaniu stojącemu przed gabinetem i osiągnąć wyniki dla całej Wielkiej Brytanii. Powiedział, że nadszedł czas, aby zabrać się do pracy i zdobyć zaufanie Brytyjczyków.

„Poszedłem dziś rano do gabinetu, aby nakreślić ogromne zadanie, przed którym stoimy i dlaczego jestem przekonany, że ten rząd może stawić czoła wyzwaniu i dostarczyć je dla całej Wielkiej Brytanii” – napisał na Twitterze.

Sunak odbył się jego pierwsze spotkanie gabinetowe wcześniej ze swoim nowym zespołem, zanim zmierzył się z opozycją w parlamencie, również po raz pierwszy jako brytyjski premier, starając się zapewnić, że jego nowy rząd zapewni stabilność i ciągłość gospodarczą po tym, jak plany podatkowe jego poprzedniczki Liz Truss wywołały wrzawę w sklepie.

Przeczytaj także | Dlaczego Suella Braverman? Sunak broni kilofa, którego uwagi o Indiach wywołały awanturę

Dzień wcześniej Sunak został mianowany premierem przez króla Karola III, kilka dni po tym, jak Truss opuścił 10 Downing Street – oficjalną rezydencję premiera – pośród ogromnego kryzysu gospodarczego. Wkrótce po nominacji Sunak wyznaczył swój podstawowy zespół, który ma sojuszników z doświadczonymi ministrami z administracji jego dwóch bezpośrednich poprzedników, Borisa Johnsona i Trussa.


Leave a Comment