Dziadek Rishi Sunaki ze strony matki należy do wioski Ludhiana: The Tribune India

Serwis informacyjny trybuny

Shivani Bhakoo

Ludhijana, 25 października

Rishi Sunak jest nowym premierem Wielkiej Brytanii. Gdy tylko ta wiadomość wyszła na jaw, wśród Indian pojawiło się nieoczekiwane podekscytowanie, ponieważ Sunakowie są indyjskiego pochodzenia.

Ajay Berry, firma zajmująca się wyposażeniem domów w Ludhianie, wyraziła radość, gdy powiedział, że dziadek Ajay i dziadek Rishiego (nana) Raghubir Sain Berry byli prawdziwymi braćmi, którzy należeli do wioski Jassowal Sudan w dystrykcie Ludhianie.

Rodzina pięciu braci, Uger Sain Berry, Bhim Sain Berry, Vikramjeet Sain Berry, Gandharv Sain Berry i Raghubir Sain Berry również miała rodzinny dom, który później został sprzedany.

„Poznałem wujka Raghubir w latach 1997-98, kiedy odwiedził Indie z Wielkiej Brytanii. Tak więc w pewnym sensie korzenie Rishiego są również gdzieś związane z Pendżabem. Wujek Raghubir przeprowadził się do Wielkiej Brytanii około 40-45 lat temu i był w stałym kontakcie ze swoimi braćmi. Obecnie w wieku około 95 lat został przyjęty do domu opieki w Anglii i jest pod opieką swoich dzieci. powiedział Berry.

Powiedział, że odkąd rodzina dowiedziała się o tym, że Sunak został premierem, wszędzie panowała ekscytacja. „Wyobraź sobie, że Brytyjczycy rządzili Indiami przez około 200 lat, a dziś mają premiera o indyjskich korzeniach. Czas jest tak potężny. Słyszeliśmy od innych krewnych, że zarówno Rishi, jak i jego żona odwiedzają Indie, kiedy tylko mają czas – powiedział Ajay Berry, mając nadzieję, że w nadchodzących czasach będą mieli okazję odwiedzić Sunak w Wielkiej Brytanii.

Tymczasem Ajay Gupta, brytyjski NRI od ponad dekady, powiedział, że Hindusi w Anglii są dziś dumni. „Sunak jest najmłodszym premierem Wielkiej Brytanii od 200 lat. Czas jest potężny. Brytyjczycy, którzy rządzili Indiami, nigdy nie myśleli, że ich własnym krajem będzie rządziła osoba pochodzenia indyjskiego” – powiedział.

#Anglia #rishi sunak

Leave a Comment