Nie podając nazwy AAP, Dadlani napisał w środę wieczorem na Twitterze: „Indyjska konstytucja mówi, że jesteśmy świecką republiką socjalistyczną. Tak więc religia NIE MOŻE MIEĆ MIEJSCA w zarządzaniu. Żeby było jasne, nie mam nic wspólnego z nikim, które wprowadza jakąkolwiek część jakiejkolwiek religii do jakiegokolwiek aspektu rządu. Jai Hind.
Konstytucja Indii mówi, że jesteśmy świecką republiką socjalistyczną.
Tak więc religia NIE MOŻE MIEĆ MIEJSCA w zarządzaniu.
Żeby było jasne, nie mam nic wspólnego z nikim, które wprowadza jakąkolwiek część jakiejkolwiek religii do jakiegokolwiek aspektu rządu.
Jai Hind.
— VISHAL DADLANI (@VishalDadlani) 26 października 2022
Związek Dadlani z Kejriwal sięga czasów ruchu „Indie przeciwko korupcji” we wczesnych latach ostatniej dekady. Do 2016 roku był jednym z czołowych działaczy partii w każdych wyborach. W 2016 r. „porzucił wszelką aktywną działalność polityczną / stowarzyszenie” po tym, jak wybuchła awantura o jego uwagi na temat mnicha dżinizmu Taruna Sagara. W tym czasie główny minister Arvid Kejriwal i minister gabinetu Satyendar Jain przeprosili za „zranienie” społeczności Jain i jej przyjaciół, ale twierdzili, że uważa, że „mieszanie religii i zarządzania jest poważnym problemem”.
Ostatnio Dadlani skomponował i zaśpiewał piosenkę kampanii AAP „Lage Raho Kejriwal” na wybory do zgromadzenia stanowego w 2020 r. Skomponował również i zaśpiewał piosenkę kampanii z 2015 r. „Paanch Saal Kejriwal”.
W środę, Delhi sekretarz generalny Arvind Kejriwal zaapelował do rządu Unii i premiera o wydrukowanie wizerunków bogini Lakszmi i lorda Ganeszy na nowych banknotach dla „gospodarczego dobrobytu kraju”, wywołując falę krytyki ze strony rywalizujących partii. BJP nazwał to próbą AAP „ukrycia swojego anty-hinduskiego oblicza”.
Twierdząc, że pomysł przyszedł mu do głowy podczas wykonywania pudży Lakshmi podczas Diwali, Kejriwal powiedział: „Apeluję do Centrum i premiera, aby zachowali podobiznę Mahatmy Gandhiego na naszych banknotach i wydrukowali na nich wizerunki bogini Lakszmi i Pana Ganeszy. ” Również.”