Dyrektor generalny Disneya, Bob Chapek, przedstawia wizję połączenia transmisji strumieniowej z parkami rozrywki, odpowiada na oskarżenia o „przebudzenie”, zastanawia się nad lekcjami z Florida Gauntlet

Disney Dyrektor Generalny Bob Chapek nakreślił wizję połączenia potencjału firmy streaming prowadzi dobrze prosperującą działalność w zakresie parków rozrywki, aby zapewnić konsumentom bardziej „dostosowane i spersonalizowane” wrażenia.

„Chodzi o połączenie fizycznych i cyfrowych aspektów twojego stylu życia Disneya” – powiedział podczas półgodzinnego spotkania z Dziennik Wall StreetKonferencja Tech Live. „Jeśli korzystasz z Disney+, powinniśmy być tego świadomi, pod warunkiem, że dasz nam pozwolenie na bycie świadomym tego, co się wydarzyło, czego doświadczyłeś, co Ci się podobało podczas ostatniej wizyty w parku. I odwrotnie, kiedy jesteś w parku, powinniśmy wiedzieć, jakie są Twoje nawyki oglądania Disney+”.

Jak powiedział Chapek, trwają starania o ujednolicenie tych dwóch gałęzi działalności firmy. „W tej chwili kładziemy na nim ręce i nogi w ramach naszych własnych grup technicznych. Staramy się stworzyć zestaw narzędzi, z których mogą korzystać nasi twórcy z firm Disney, Pixar, Marvel, Lucas, którzy mogą następnie wykorzystać te narzędzia do opowiadania historii w bardziej spersonalizowany i spersonalizowany sposób. Zainteresowania.”

W tym scenariuszu, będącym „historią nowej generacji” Disneya, kręci się wokół metawersu, kogoś, kto jechał dalej Piraci z Karaibów na przykład znalazłby podwózkę Piraci– tytuły tematyczne wyróżnione na ich stronie głównej Disney+ po zalogowaniu.

W szeroko zakrojonej rozmowie Chapek wspomniał także o burzliwym odcinku tygodni na początku tego roku, kiedy on i jego zespół zarządzający znaleźli się w pułapce między wewnętrzną niezgodą a ostrą publiczną krytyką ze strony gubernatora Florydy Rona DeSantisa. W podobnej notatce szef Disneya odpowiedział również na zarzuty „przebudzenia” w działalności firmy. I omówił, jak widzi, jak trzęsie się zatłoczone pole streamingowe, plany ESPN w zaciekle konkurencyjnej przestrzeni sportowej i jego oczekiwania na „emocjonalną” premierę czarna pantera kontynuacja Wakanda na zawsze po śmierci gwiazdy franczyzy Chadwicka Bosemana.

Chapek powiedział również, że firma nie ma zamiaru być „kupującym na otwartym rynku” po zapłaceniu 71,3 miliarda dolarów za większość 21st Century Fox w 2019 r. i zawarciu kilku innych wielomiliardowych transakcji fuzji i przejęć w poprzednich latach. Pogląd, że Disney nie jest kupującym, jest powszechnie rozumiany, biorąc pod uwagę, że w 2024 roku stanie przed kluczową decyzją, kiedy będzie miał możliwość zakupu 30% udziałów Comcast w Hulu za dziesiątki miliardów dolarów. (Cena zostanie ustalona bliżej daty.) Chapek wskazał na duże zainteresowanie sfinalizowaniem tej transakcji, a także chęć finansowania akwizycji praw produkcyjnych i sportowych na wysokim poziomie.

On zapytał WSJ Redaktor naczelny Matt Murray o krytyce decyzji twórczych (pocałunek osób tej samej płci w Rok świetlny lub Pinokio akceptujący swoje drewniane ja w najnowszej wersji filmowej, na przykład), który wywołał etykietę „obudził Disney”, Chapek odpowiedział innym opisem. „Chcemy, aby nasze treści odzwierciedlały bogaty i różnorodny świat, w którym żyjemy” – powiedział. „Żyjemy w świecie, w którym wszystko wydaje się spolaryzowane, ale myślę, że chcemy, aby Disney opowiadał się za łączeniem ludzi”. Naciskał Murray: „Dla jasności, czy nie uważasz, że Disney jest zbyt obudzony?” reżyser odpowiedział: „Myślę, że Disney to firma, która przetrwała 100 lat, dbając o swoją publiczność i będzie prosperować przez kolejne 100 lat, dbając o swoją publiczność”.

ESPN pozostanie częścią firmy, potwierdził niedawno Chapek, po tym, jak aktywista inwestor Daniel Loeb i kilku analityków z Wall Street wezwali do wydzielenia. Ktoś mówi: „Czy Disney naprawdę ma rację? Czy to nie jest właściwe dla Disneya?” Myślę, że nie widzą, że ESPN jest marką energetyczną. Reprezentuje, podobnie jak Disney, pod względem odbiorców rodzinnych. Dla fanów sportu tak oraz Jeśli chodzi o spekulacje na temat rozrywkowych ofert Disneya na przejęcie lub przejęcie udziałów w spinoff ESPN, Chapek powiedział, że zainteresowanie wynika z doniesień prasowych. – Zaczął dzwonić nasz telefon – powiedział z uśmiechem. „Musimy mieć coś wspaniałego w ESPN, ponieważ wydaje się, że wszyscy tego chcą”.

Strategicznie, ponieważ ESPN stara się pozostać konkurencyjnym w sektorze, który obejmuje teraz graczy technologicznych, takich jak Amazon i Apple, a także starszych rywali, takich jak NBCUniversal, Paramount i Warner Bros. Discovery, Chapek powiedział, że marka ESPN została stworzona, aby przezwyciężyć przecinanie kabli i inne. zmiany. „Mówimy o: ‘No cóż, co się dzieje z wiązką kabli i cięciem kabla?’ To szczególne podejście do marki, które było bardzo silne i istotne przez wiele lat – i pod wieloma względami nadal jest – ale nie o to chodzi w tej marce. Marka jest znacznie większa”.

Zapytany, co według niego zrobił dobrze, a co źle podczas sytuacji na Florydzie, która wywołała strajki pracowników i nienawiść zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz, Chapek powiedział: „Lekcja jest taka, że ​​prawdopodobnie zawsze wiedzieliśmy, czyli w Disneyu chodzi o castingi. . ”.

Chapek, wspominając swój czas spędzony w dziale parków rozrywki, powiedział, że „99%” listów, które otrzymuje od klientów, dotyczy ich interakcji z „obsługą” lub pracownikami w kostiumach, którzy ożywiają park. Kiedy afera na Florydzie wyszła na jaw, Chapek ujawnił, że Disney bezskutecznie próbował lobbować DeSantis i innych stanowych prawodawców, by nie podpisywali prawa, które zostało wyszydzone jako „Nie mów gejem” z powodu ograniczeń dotyczących omawiania kwestii LGBTQ+ w klasie. Gdy stało się to publiczne, DeSantis chwycił go i powiedział, że planuje ukarać finansowo Disneya. Kiedy sytuacja wybuchła, Chapek – który w tamtym czasie nie podpisał przedłużenia, aby pozostać na stanowisku dyrektora generalnego do 2025 r. – został zaatakowany przez pracowników za zbytnie wolę przepuszczenia prawa przez państwo, pomimo złych skutków, jakie miałoby to dla dużych firma. liczba pracowników.

„Entuzjastycznie nastawieni do reakcji naszego aktora przypomniano nam, jak ważne są ich uczucia w tych sprawach” – powiedział Chapek. Kiedy ludzie pytają go o radę, jak poruszać się po burzliwych wodach politycznych, Chapek powiedział im: „Trzymaj się swoich wartości, swojej gwiazdy północnej. Uprość kakofonię głosów i rób to, co uważasz za słuszne.

Sesja rozpoczęła się od notki o dzisiejszej światowej premierze filmu Wakanda na zawsze. Chociaż Chapek zauważył, że jego 30-letnia praca w Disneyu obejmowała prawie dwie dekady w studiu filmowym i udział w „wielu” premierach, powiedział, że to będzie coś innego. „Jestem pewien, że dzisiejszej nocy będzie dużo emocji”, powiedział, w dużej mierze z powodu spuścizny pozostawionej przez Bosemana.

Leave a Comment