Dusty Baker z Astros mówi, że World Series 2022 bez czarnych urodzonych w USA „wygląda źle” na baseball

Obrazy Getty

Tegoroczna edycja World Series między Houston Astros oraz Filadelfia Filadelfia prawdopodobnie po raz pierwszy od 1950 r. nie będzie żadnych czarnych zawodników urodzonych w USA. Podczas czwartkowej sesji dostępności mediów, menedżer Astros Dusty Baker podzielił się swoimi przemyśleniami na temat tego, co to oznacza dla baseballu.

Baker powiedział dziennikarzom, że to nie jest szczęście dla gry, ale jest pozytywnie nastawiony do jej przyszłości.

„Nie sądzę, że baseball powinien być z tego naprawdę dumny” – powiedział Baker, który grał 19 sezonów MLB. „Wygląda źle. Dzięki temu ludzie wiedzą, że dotarcie do tego punktu nie zajęło ani roku, ani nawet dekady. Ale pomoc jest w drodze. Można to rozpoznać po liczbie Afroamerykańskich kandydatów nr 1”.

Jackie Robinson został pierwszym Afroamerykaninem, który zagrał w głównych turniejach 15 kwietnia 1947 roku. W tym samym roku wraz z Brooklyn Dodgers wziął udział w World Series. Od tego czasu tylko w 1950 Word Series pomiędzy Phillies i New York Yankees nie pojawił się czarny zawodnik urodzony w USA.

Astros i Phillies mają w swoich planach kilku innych kolorowych graczy. Houston ma Jose Altuve z Wenezueli, a Filadelfia Jean Segura z Dominikany. Jednak Bob Kendrick – prezes Muzeum Baseballu Negro Leagues w Kansas City, Mo. – powiedział Associated Press „zaskakujące” jest to, że w World Series nie zobaczymy czarnoskórego gracza urodzonego w USA.

„To otwiera oczy. To trochę zaskakujące, że w dwóch miastach, które mają dużą populację Afroamerykanów, nie ma ani jednego czarnego gracza” – powiedział Kendrick. „Dzięki temu wiemy, że jest dużo pracy, którą należy wykonać, aby stworzyć czarnoskórym dzieciom możliwość realizowania swoich marzeń na najwyższym poziomie”.

Astros organizuje pierwsze dwie gry Fall Classic w piątek i sobotę w Minute Maid Park. Pozostała część harmonogramu i więcej informacji o tym, jak oglądać, Kliknij tutaj.

Leave a Comment