Donovan Mitchell odpokutowuje błędy w późnej fazie gry, prowadząc Cleveland Cavaliers do 117-107 zwycięstwa w dogrywce w otwieraczu

CLEVELAND, Ohio – Sześć miesięcy. Minęło tak wiele czasu Kawalerowie z Cleveland grał znaczącą grę w Rocket Mortgage FieldHouse. Warto było czekać.

Napięcie. Dramat. Torturować. Udaremnienie. Święto. Niedzielny mecz miał wszystko. To było równie ekscytujące i zagmatwane. Kiedy w końcu się skończyło, Cavs odnieśli zaciekłą walkę 117-107 po dogrywce z Washington Wizards.

W drugiej grze z rzędu Cavs zmagali się z kolejnym sennym początkiem, zanim się uspokoili. Być może byli przytłoczeni tym, że znaleźli się przed niebezpiecznym domowym tłumem. Może to były ciężkie nogi, grając drugą noc z rzędu po zmianie strefy czasowej. Mogło to być po trochu z obu.

Bez względu na powód, nikt nie chciał tego startu, zwłaszcza trener Cavs JB Bickerstaff, który poniósł frustrujący faul techniczny w mniej niż cztery minuty po meczu.

Cavs przegrali 8:0 już po dwóch minutach. O 7:40 w pierwszym kwartale spadły o dwucyfrowe wartości. Ale tak jak jednej nocy wcześniej w Chicago, młodzi Cavs podążyli za swoim nowym liderem – Donovanem Mitchellem – odkupując się po kilku nieostrożnych błędach w późnej fazie gry, które omal nie zepsuły skądinąd błyskotliwego debiutu u siebie Mitchella.

„Jestem bardziej gotowy niż to. To nie powinno się zdarzyć — powiedział Mitchell. „Mieliśmy być w domu godzinę temu. To naprawdę mnie niepokoi. Wygramy, ale obiecuję wam, że przez następne półtora dnia będę myślał tylko o tym, żeby znaleźć sposób na rozegranie późnej fazy gry i bycie najlepszym dla mojej drużyny, a tak nie jest. Jestem lepszy od tego i będę lepszy od tego.

W ostatnich 40 sekundach Mitchell dwukrotnie odwrócił piłkę, za każdym razem prowadząc do wiader Wizards i remisując grę na 103. Przygnębiony Mitchell, zły, że nie zadzwonił do poprzedniego pływaka i siebie z powodu nietypowego niechlujstwa, walnął. Tapicerowany stół strzelecki.

Wtedy miał szansę na odkupienie.

Bukmacher DraftKings

STANY: OHIO PREREG

REJESTRACJA WSTĘPNA

BONUS $200

+ NOWA OFERTA DLA UŻYTKOWNIKA PRZY URUCHOMIENIU

Gdy zostało 25,9 sekundy, Bickerstaff ogłosił przerwę na przegrupowanie. Zaprojektował grę dla swojego gwiazdora. Mitchell pojechał w jego prawo, potrząsnął obrońcą, stworzył separację, wszedł za linię trzech punktów i wystrzelił potencjalnie zwycięski strzał.

Wyprzedany tłum na nogach czekający na erupcję. Mitchell wysoko ocenia wydanie. Jego pierwszy charakterystyczny moment jako kawalera wirującego w powietrzu, podczas gdy migały kamery.

Brzęk.

Skoczek Mitchella odbił się od tylnej części obręczy i zabrzmiał brzęczyk, gdy obie drużyny walczyły o luźną piłkę.

Nowicjusz musiał poczekać. Tylko nie tak długo. Mitchell – i Cavs – przeszli w OT.

Z około dwiema minutami przed końcem 106-105, Mitchell rzucił się do kosza z zaciekłością na czas And-1, aby dać Clevelandowi dwupunktową przewagę.

Przy kolejnym rzucie Mitchell wybił lekkomyślne podanie Bradleya Beala i wywołał szybką przerwę, która zakończyła się, gdy Cedi Osman odwróciła się i została faulowana. Tak po prostu Cavs wrócili z maty, aby prowadzić pięcioma. Nigdy nie oglądali się za siebie, wyprzedzając Waszyngton 14-4 w tych pięciu dodatkowych minutach.

„On po prostu ma wiarę. Ma zaufanie do siebie. A my w niego wierzymy, on o tym wie” – powiedział Bickerstaff o Mitchellu. – Już to zrobił. Jest typem faceta, który nie chce zawieść swoich kolegów z drużyny. Wziął na siebie, aby coś się stało. To także daje im wiarę. To sprawia, że ​​czują, że mogą pokonywać przeszkody, ponieważ wiedzą, że jest tam, aby pomóc im przetrwać przeciwności losu, zobaczyć ich w trudnych czasach. Nasza grupa zawsze była grupą prężną. Zawsze byli grupą, która trzymała się razem, dobre czasy, złe czasy i walczyła z różnymi rzeczami, a to tylko dodaje.

Mitchell zdobył 37 punktów na najwyższym poziomie. Został trzecim graczem w historii NBA, który zdobył 30 lub więcej punktów w każdym ze swoich pierwszych trzech meczów z dowolną drużyną, dołączając do Glenna Robinsona (2002-03 z Atlanta Hawks) i Wilta Chamberlaina (1959-60 z Warriors). Mitchell ustanowił również rekord franczyzy z trzema prostymi meczami z co najmniej 30 punktami, aby rozpocząć sezon. Jego pierwsze trzy punkty to najwyższy wynik każdego Cavaliera, przewyższając legendę franczyzy Austina Carra.

Pięciu innych graczy osiągnęło podwójne liczby – Osman (16 punktów), Jarrett Allen (15), Dean Wade (12), Caris LeVert (10) i Evan Mobley (10).

Gdy Mitchell dojechał do linii rzutów wolnych późno w dogrywce, aby przypieczętować zwycięstwo, okrzyki MVP odbiły się echem na całej arenie, zastępując westchnienia, które panowały zaledwie kilka minut wcześniej, gdy Mitchell dwukrotnie popełnił błąd. Co za niezapomniany domowy debiut dla najnowszej gwiazdy miasta.

Od bohatera do kozy, a potem z powrotem do bohatera. Witamy w Cleveland.

Jest coraz lepiej

Rozgrywający All-Star Darius Garland, który przegapił swój drugi mecz z rzędu z raną na lewym oku, był na arenie w niedzielę wieczorem. Ubrana w białą bluzę z kapturem i czarne okulary przeciwsłoneczne, Garland została przedstawiona na tablicy wideo podczas uroczystości przed grą.

Kiedy mecz się rozpoczął, siedział na ławce obok kolegów z drużyny. Przed meczem trener JB Bickerstaff powiedział, że Garland „radzi sobie lepiej”.

„Występuje obrzęk, więc musimy poczekać, aż obrzęk zejdzie” – powiedział Bickerstaff. „Jeśli będziesz miał otwarte oczy, będzie mógł widzieć. To oczywiście dobra rzecz. Ale to zajmie trochę czasu i musimy poczekać i zobaczyć, jak obrzęk ustąpi samo.”

Specjalny gość

Prezydent Cavs, Dan Gilbert, wyłonił się z tunelu na początku drugiej połowy, a następnie usiadł na korcie, aby obejrzeć ostatnie dwie kwarty – i OT – wśród patronów.

Następny

Cavs będą mieli kilka dni wolnego przed gospodarzem Orlando Magic w środowy wieczór. Tipoff jest ustawiony na 19:00

Przychody Cavaliers Fanatics 2021

Zdobądź najnowsze produkty Cavs: Możesz zamówić tutaj Sprzęt Cleveland Cavaliers online, w tym koszulki, koszule, czapki i gadżety dla mistrzów NBA 2016 i wiele więcej.

Jeśli Ty lub ktoś, kogo kochasz, ma pytania i musi porozmawiać z profesjonalistą na temat hazardu, zadzwoń na infolinię Ohio Problem Gambling Helpline pod numer 1-800-589-9966 lub na infolinię National Council on Program Gambling Helpline (NCPG) pod numer 1-800-522- 4700.

Więcej pokrycia Cavaliers

Darius Garland nie zagra w sobotni wieczór przeciwko Chicago Bulls

Dlaczego Caris LeVert wygrał początkową rolę małego napastnika i zostanie poproszony o pomoc w wypełnieniu pustki Dariusa Garland

Donovan Mitchell wchodzi zgodnie z reklamą, Cavs wymagają dużo pracy – bazgroły Terry’ego Plutona

Darius Garland nie będzie wymagał operacji uszkodzonego lewego oka

Darius Garland opuścił czwartkowy trening z paskudnie wyglądającą kontuzją oka

W olśniewającym debiucie Donovana Mitchella w Cleveland Cavaliers: „Tego właśnie od niego oczekujemy”

Darius Garland doznał rozerwanej powieki w pierwszej nocy przegranej z Toronto Raptors

W olśniewającym debiucie Donovana Mitchella w Cleveland Cavaliers: „Tego właśnie od niego oczekujemy”

Debiut Donovana Mitchella w Cleveland Cavaliers został zepsuty przez Toronto Raptors, przegrywając 108-105 w pierwszym dniu meczu.

Caris LeVert wygrał początkową małą rolę napastnika w otwierającym meczu z Toronto Raptors, mówią źródła

Czy Cleveland Cavaliers w końcu zakończą swoją fazę play-off bez LeBrona Jamesa?

Donovan Mitchell z Cavaliers objął Brownów w chwili, gdy przybył do Cleveland. Nie pozostało to niezauważone przez graczy

Podział składu Cleveland Cavaliers: ocena każdego gracza i jego roli

Donovan Mitchell Cavs, Darius Garland wśród najpopularniejszych graczy NBA

Leave a Comment