Czy masz 1 milion? Ten kraj da ci wizę „drugiego domu” na 10 lat

Indonezja wzięła udział w wyścigu o przyciągnięcie bogatych obywateli świata na długoterminowe pobyty. (Plik

Indonezja wzięła udział w wyścigu, aby przyciągnąć bogatych obywateli świata na długoterminowe pobyty, starając się pobudzić największą gospodarkę Azji Południowo-Wschodniej, koncentrując się na swoim atucie: Bali.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem wydanym we wtorek, kraj oferuje pięcioletnie i dziesięcioletnie wizy „drugiego domu” osobom, które mają na swoich kontach bankowych co najmniej 2 miliardy rupii (130 000 USD lub 1 milion rupii). Polityka zacznie obowiązywać w Boże Narodzenie lub 60 dni po wydaniu nowej zasady.

„To niefiskalna zachęta dla niektórych obcokrajowców, aby wnieść pozytywny wkład w indonezyjską gospodarkę” – powiedział pełniący obowiązki dyrektora generalnego ds. imigracji Widodo Ekatjahjana podczas ceremonii otwarcia na wyspie kurortu.

Indonezja dołącza do listy krajów od Kostaryki po Meksyk, które oferują długoterminowe pobyty, aby przyciągnąć profesjonalistów, emerytów i inne zamożne osoby. Wszyscy starają się wykorzystać rosnące zapotrzebowanie na możliwości migracyjne, ponieważ hordy wykształconych pracowników, znanych jako cyfrowi nomadowie, chcą wykorzystać nowo odkrytą wolność do pracy zdalnej po pandemii.

Indonezja ujawniła plany dotyczące wizy cyfrowej dla nomadów w 2021 r., Mającą na celu przyciągnięcie turystów na Bali, główne miejsce w kraju dla międzynarodowych turystów i główne źródło dochodów z wymiany walut.

Moment uruchomienia zbiega się z gwałtownym wzrostem przyjazdów turystów do Indonezji, ponieważ linie lotnicze, takie jak Garuda Indonesia, wznawiają loty międzynarodowe. Oczekuje się, że nadchodzący listopadowy szczyt G-20 na Bali przybędzie na wyspę dziesiątki tysięcy delegatów.

(Z wyjątkiem nagłówka, ta historia nie została zredagowana przez pracowników NDTV i została opublikowana z syndykowanego źródła).

Polecany film dnia

Leave a Comment