Craig Federighi i Greg Joswiak rozmawiają o USB-C na iPhonie, iMessage na Androidzie, braku iPadOS Calculator, tempie innowacji i nie tylko

Na Dziennik Wall StreetCraig Federighi i Greg Joswiak z Apple rozmawiali o szerokim zakresie tematów podczas wydarzenia Tech Live, w tym o USB-C na iPhonedlaczego iPadOS wciąż nie ma aplikacji kalkulatora, iMessage na Androida i nie tylko.


UE zmusza wszystkie konsumenckie urządzenia elektroniczne, w tym „iPhone” i AirPods, do przejścia na USB-C do końca 2024 roku. Nowa zasada będzie miała bezpośredni wpływ na Apple, który nadal używa złącza Lightning w „iPhone” i AirPods. Joswiak, znany również jako Józ, mówił na dzisiejszej imprezie Apple będzie musiało „musi przestrzegać” nowej zasady, co pośrednio potwierdza, że ​​„iPhone” w przyszłości przejdzie na USB-C. Raporty sugerują, że Apple testuje USB-C iPhone 15 modele, które wejdą na rynek jesienią przyszłego roku.

Federighi i Joz rozmawiali o tempie innowacji „iPhone’a”, w tym o tym, czy smartfony stały się nudne i czy „iPhone” wymaga aktualizacji co roku. „Ludzie są bardzo podekscytowani nowymi iPhone’ami” – powiedział Joz, wspominając o nowych funkcjach telefonu iPhone 14 Prow tym nowy aparat 48MP i Dynamiczna wyspa. „Zawsze mamy dużo rzeczy do zrobienia” – powiedział Federighi. „Pracujemy nad rzeczami od lat i wierzymy, że istnieje wiele rzeczy, które lepiej pomogą naszym klientom”.

Mówiąc o tym, dlaczego iPadOS wciąż nie ma natywnej aplikacji kalkulatora, Joz powiedział: „Jest ich mnóstwo. Sklep z aplikacjami„Używam aplikacji innych firm” – kontynuował po naciśnięciu Dziennik Wall StreetJoanna Stern o tym, co robią ci dwaj dyrektorzy, kiedy chcą policzyć iPada.

Federighi i Joz zostali również zapytani o brak iMessage na Androidzie oraz o powody, dla których Apple trzyma iMessage wyłącznie dla urządzeń Apple. Zapytano Federighi e-mail, który wysłał w 2013 roku gdzie powiedział: „Obawiam się, że iMessage na Androida po prostu posłuży do usunięcia [an] bariera dla rodzin „iPhone” dających swoim dzieciom telefony z Androidem.”

„Nie jestem świadomy, że został wysłany”, zażartował Federighi, gdy został zapytany. „Jeśli zamierzamy wejść na rynek i podążać ścieżką budowania aplikacji, musimy zrobić to w sposób, który zrobi różnicę, że będziemy mieć wielu klientów i świetnie doświadczenie” – powiedział Federighi.

„Gdybyśmy mieli dostarczyć aplikację, która tak naprawdę nie zyskałaby masy krytycznej na innych platformach, towarzyszyłby temu fakt, że powstrzymywałby nas od innowacji na wszystkie sposoby, w jakie chcemy wprowadzać innowacje w przekazywaniu informacji naszym klientom, oraz nie osiągnąć tego na wiele innych sposobów” – wyjaśnił Federighi. iMessage na Androida wydawał się „wyrzucaniem”, które „nie służy światu” – podsumował.

Podczas wywiadu Federighi i Joz rozmawiali również o przejściu Apple na krzem Apple na Macu, stanowisku Apple w sprawie prywatności oraz powrocie Apple do osobistej pracy i kontrowersji wokół niej. Cały 35-minutowy wywiad można obejrzeć przez odtwórz transmisję na żywo na Dziennik Wall StreetKonto użytkownika na Twitterze.

Leave a Comment