Cormani McClain przełamuje szokującą decyzję, wybierając Miami zamiast Florydy

LAKELAND, Floryda – Niespodzianka. Niespodzianka.

Znaczna część uniwersyteckiego świata futbolu obudziła się w czwartek rano, myśląc, że Floryda podejmie zobowiązanie Corman McClain. W końcu kryształową kulę 247Sports pomalowano na pomarańczowo-niebieski numer krajowy. 1-szeregowy narożnik. Ale zanim kamery CBS Sports HQ zdążyły ruszyć na ceremonię ogłoszenia McClaina, chudy linebacker chwycił mikrofon, podniósł czapkę Miami i podniósł „U”, aby wskazać, że planuje podpisać kontrakt z Hurricane, a nie Gatorami.

Na początku wielu w tłumie było zdezorientowanych. Czy McClain właśnie wywołał jeden z największych wstrząsów we współczesnej erze rekrutacji przez Internet? Jednak McClain szybko przerobił ujawnienie kapelusza, aby upewnić się, że wszyscy złapali ten moment.

„Dwa lub trzy dni temu – wiedziałem, że to będzie Miami” – powiedział McClain 247Sports z uśmiechem, schodząc ze sceny wewnątrz RP Funding Center. „Ja i moja mama usiedliśmy i odbyliśmy długą rozmowę. Musiałem wybrać jeden, a rezultatem było Miami”.

McClain natychmiast zostaje największą wygraną w rekrutacji Mario Cristobal era w Coral Gables. McClain nie tylko jest w kolejce, aby zostać szóstym najwyżej ocenianym graczem Miami, ale także przekazuje Hurricanes bardzo potrzebne dobre wieści po ciężkich kilku tygodniach na boisku.

„Miami… to po prostu wspaniała atmosfera” – powiedział McClain. „Powiedziałbym, że czuję się tu jak w domu. Miami jest oczywiście świetną szkołą i mogę powiedzieć, że mają tu psa”.

„Chciałem tylko mieć to za sobą”, dodał McClain, gdy decyzja jeszcze bardziej go narzuciła. „To żadna niespodzianka. Chciałem tylko mieć to za sobą. Prosty handel. Znalazłem szkołę, do której chcę chodzić przez następne trzy do czterech lat”.

McClain twierdzi, że wcześniej w tym tygodniu zadzwonił do Cristobala, aby poinformować go o swoich zamiarach. Nie okazał tej samej uprzejmości aligatorom.

„To wszystko miłość”, powiedział McClain.

Demarcus Van Dyke to osoba, która uzyskuje uznanie za zobowiązanie.

„On jest młodym trenerem, który wie, co się dzieje i to dla mnie wspaniała rzecz” – powiedział McClain o Van Dyke. „Produkuje wielu wspaniałych sportowców i myślę, że mogę być jednym z nich.

McClain już w czerwcu złożył oficjalną wizytę w Miami. Zapytany, czy uczęszczał do innych szkół, odpowiedział po prostu „tak, proszę pana”.

Jeśli chodzi o skauting McClaina, większość oceniających postrzega go jako talent pokoleniowy ze względu na jego mierzalne (6 stóp-2 pchnięcia), testowanie liczb (4,5 w biegu na 40 jardów wraz z 4,3 w krótkim wahadłowcu i 128- calowy skok w dal) i doskonałe umiejętności w piłce.

Po tym, jak McClain rozpoczął swoją karierę przygotowawczą, grając głównie z szerokim kijem, kontuzje zmusiły go do działania w dziesiątym roku gry na rogu. Pomimo ograniczonego doświadczenia w piłce defensywnej, McClain dobrze prosperował na obwodzie, łapiąc dziewięć podań w dziewięciu meczach. Kontynuował to z kampanią juniorów, w której wymyślił jeszcze 10 przechwytów.

McClain prawdopodobnie będzie potrzebował trochę sezonowania, zanim będzie gotowy do zamknięcia jednej strony kortu w ACC, ponieważ nadal jest dość surowy technicznie, ale ma umiejętności, aby ostatecznie udowodnić, że jest graczem wpływowym na Hurricane – i to jest ogromne. Cristobal i spółka próbuje odnowić szatnię w Miami, która w ostatnich latach przyzwyczaiła się do niewytłumaczalnych strat.

„Trener Cristobal ciągle mówi mi, żebym przyszedł i pomógł zbudować coś, czego nigdy wcześniej nie zbudowano. Nie sądzę, że Miami jest na takim poziomie, jaki powinien być, ale myślę, że klasa z 2023 roku może ich przywrócić”. powiedział McClain.

Miami ma teraz ósmą w kraju klasę rekrutacyjną.

Pozostań w kontakcie z 247Sports, aby uzyskać więcej.

Leave a Comment