Co najmniej 40 zginęło w wyniku zawalenia się mostu w Indiach, mówi minister stanu

AHMEDABAD, 30 października (Reuters) – Co najmniej 40 osób zginęło, gdy kładka dla pieszych zawaliła się w zachodnim indyjskim stanie Gujarat, pogrążając setki osób w rzece, powiedział minister stanu.

Ponad 400 osób znajdowało się na wiszącym moście nad rzeką Machha w mieście Morbi, kiedy się zawalił, poinformowała lokalna stacja telewizyjna Zee News.

Na nagraniu telewizyjnym widać było dziesiątki ludzi uczepionych kabli i skręconych resztek zawalonego mostu, gdy ekipy ratownicze próbowały ich ratować. Niektórzy wspinali się po nich, próbując dotrzeć do brzegów rzeki, podczas gdy inni płynęli w bezpieczne miejsce.

„Do tej pory zginęło co najmniej 40 osób, a 30 zostało rannych” – powiedział Brijesh Merja, minister i prawodawca z Morbi. „Liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć w miarę kontynuowania akcji ratunkowych”.

Zabytkowy most o długości 230 metrów został zbudowany za rządów brytyjskich w XIX wieku. Został zamknięty przez sześć miesięcy z powodu remontu i ponownie otwarty dla publiczności w zeszłym tygodniu.

Urzędnicy powiedzieli, że ofiarami byli głównie miejscowi odwiedzający most w celach rekreacyjnych.

Morbi jest jednym z największych klastrów produkujących ceramikę na świecie i odpowiada za ponad 80% produkcji ceramicznej w Indiach.

Premier Narendra Modi, który przebywa z trzydniową wizytą w swoim rodzinnym stanie Gujarat, powiedział, że polecił szefowi ministra stanu pilną mobilizację zespołów do akcji ratunkowej.

Incydent ma miejsce przed wyborami w Gujarat, które mają się odbyć pod koniec roku, a obecna kadencja rządzącej partii Modiego kończy się w lutym 2023 roku.

Dodatkowe raporty i pisanie przez Rupam Jain; pod redakcją Johna Stonestreeta i Angusa MacSwana

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Leave a Comment