Co najmniej 40 mieszkańców Indii zginęło, gdy w Indiach zawalił się most

Urzędnicy rządowi potwierdzili, że most wiszący w zachodnioindyjskim stanie Gujarat zawalił się, zabijając co najmniej 40 osób i poważnie raniąc dziesiątki.

Minister stanu powiedział, że co najmniej 30 osób zostało poważnie rannych, a niektóre osoby nadal zaginęły, powiedział urzędnik ze szpitala, do którego zabrano ofiary.

Setki ludzi wpadło do rzeki, gdy w niedzielę zawalił się most. Ponad 400 osób znajdowało się wówczas na moście w mieście Morbi i zostało zanurzonych w rzece Machchhu, podała lokalna stacja telewizyjna Zee News.

Na filmie emitowanym przez stację telewizyjną widać było dziesiątki ludzi uczepionych lin zawalonego mostu, gdy ratownicy próbowali ich ratować.

Zabytkowy most o długości 230 metrów został zbudowany za rządów brytyjskich w XIX wieku. Został zamknięty przez sześć miesięcy z powodu remontu i ponownie otwarty dla publiczności w zeszłym tygodniu.

Premier Indii Narendra Modi, który przebywa z trzydniową wizytą w swoim rodzinnym stanie Gujarat, powiedział, że nakazał szefowi ministra stanu pilne zmobilizowanie zespołów do akcji ratunkowej.

Leave a Comment