Chiny blokują ponad 232 miliony w związku z kontynuacją polityki „zero-Covid” – termin

Gospodarka Chin już teraz boryka się z krajową polityką „Zero-Covid”, która nadal wymusza absolutne zamknięcia z powodu niewielkich epidemii Covid-19.

Dziś władze przystąpiły do ​​etapu kwarantanny MGM Cotai w Makau, jeden z głównych hoteli w tym centrum hazardowym. W przeciwieństwie do Las Vegas, które przeżywa rozkwit po pandemii, Makau stara się odzyskać równowagę, a kilka jego amerykańskich firm popadło w finansową otchłań, ponieważ ograniczenia w podróżowaniu ograniczają liczbę klientów.

„Zgodnie z przepisami dotyczącymi zapobiegania i kontroli pandemii rządu Makau, nasze restauracje, spa, siłownia, basen i sklepy detaliczne w MGM Cotai są zamknięte, a autobus wahadłowy dla MGM Cotai jest zawieszony do odwołania. Przepraszamy za wszelkie niedogodności”, powiedziało kasyno w oświadczeniu.

Dzisiejszy ruch pojawia się wraz z pojawieniem się nowych przeszkód Wuhan, gdzie podejrzewa się pochodzenie wirusa Covid. Szkoły i restauracje w Kantonie również zostały zawieszone, podczas gdy Pekin i Szanghaj widziały pewne obszary objęte blokadami.

Na niedawnym kongresie chińskiej partii prezydent Xi Jinping bronił polityki „zero Covid”, niwecząc nadzieje inwestorów, którzy szukali złagodzenia restrykcji, aby pomóc słabiej rozwiniętej gospodarce.

Zamiast, Chiny zgłosił największą liczbę nowych przypadków Covid-19 w ciągu dwóch tygodni w czwartek.

Bank Japonii Nomura stawia liczbę Chińczyków objętych ograniczeniem na około 232 miliony, w porównaniu z 225 milionami w zeszłym tygodniu. Około 31 miast zostało objętych jakąś formą blokady od 27 października, ograniczając jednego na sześciu chińskich mieszkańców i pokrywając 24,5% ich produktu krajowego brutto, wynika z analizy Nomura.

Artisan Gateway przewiduje, że chińskie kasy kinowe wyniosły 3,90 miliarda dolarów od początku 2022 roku, co oznacza spadek o 34%.

Z kolei chińskie firmy internetowe „Wielka Trójka” – Baidu, Alibaba i Tencent – ​​odnotowały wzrost udziału w rynku o ponad 20% dla platform streamingowych iQiyi, Youku i Tencent Video.

Leave a Comment