Celowe czuwanie w ambasadzie Iranu w Berlinie, trzech rannych – DW – 30.10.2022

Niemiecka policja poinformowała, że ​​trzech mężczyzn zostało rannych w Berlinie w niedzielę po ataku na prodemokratyczne czuwanie przed irańską ambasadą.

Dwóch rannych w incydencie w stołecznej dzielnicy Dahlem musiało trafić do szpitala na leczenie, potwierdziła rzeczniczka berlińskiej policji.

„Trzy nieznane osoby zaatakowały wczoraj wieczorem uczestników czuwania przed irańską ambasadą w Dahlem” – napisała berlińska policja na Twitterze w niedzielne popołudnie. „Trzech mężczyzn zostało rannych, a innemu rzekomo grożono bronią.

Co wiemy do tej pory?

Niemiecka agencja informacyjna dpa poinformowała, że ​​karawana przewożąca transparenty z napisami „Irańczycy chcą demokracji” i „Wolność życia kobiet”, hasło szeroko używane podczas ostatnich protestów antyrządowych w Iranie, została zaatakowana tuż po godzinie 1:00 czasu lokalnego (2300 GMT). .

Policja powiedziała, że ​​oficer strzegący ambasady widział trzech zamaskowanych mężczyzn zrywających z furgonetki transparenty i flagi. Policja poinformowała, że ​​pomimo próśb funkcjonariusza o zaprzestanie tego, co robili, napastnicy otworzyli drzwi furgonetki i zaatakowali osoby znajdujące się w środku.

Śledztwo jest obecnie prowadzone przez Departament Ochrony Policji Państwowej Urzędu Policji Kryminalnej (LKA), ponieważ incydent może mieć motywację polityczną.

Protesty w Iranie

Protesty trwają w całym Iranie od sześciu tygodni od śmierci 22-letniego Mahsy Amini.

W chwili śmierci Kurdka przebywała w areszcie tzw. policji moralnej. Została aresztowana za rzekome nie noszenie chusty.

Protesty w Iranie: wysłano Strażników Rewolucji

Aby obejrzeć ten film, włącz obsługę JavaScript i rozważ uaktualnienie do przeglądarki internetowej, która obsługuje wideo HTML5

jsi/jcg (AP, AFP, dpa, epd)

Leave a Comment