Carly Simon składa hołd siostrom, które jeden dzień z rzędu zmarły na raka: „Jestem przepełniony smutkiem”

Dwie siostry Carly Simon, uznana mezzosopranistka i laureatka nagrody Emmy, prezenterka wiadomości telewizyjnych Joanna Simon oraz autorka tekstów Lucy Simon, zmarły w ciągu jednego dnia w zeszłym tygodniu, potwierdziła piosenkarka w niedzielnym oświadczeniu.

„Jestem pełen smutku, gdy mówię o odejściu Joanny i Lucy Simon” – powiedziała Carly Simon w oświadczeniu. „Ich strata będzie długa i straszna. Choć ten dzień jest smutny, nie można ich opłakiwać bez świętowania niesamowitego życia, które przeżyli”.

Joanna Simon, najstarsza z czwórki dzieci, zmarła w środę, zaledwie dzień przed śmiercią swojej siostry Lucy, według córki Lucy, Julii Simon. Ich brat Peter, fotograf, zmarł w 2018 roku w wieku 71 lat. Wszyscy trzej mieli raka.

„Byliśmy trzema siostrami, które nie tylko na zmianę torowały sobie nawzajem szlaki i wyznaczały kursy, ale także były dla siebie tajnymi udziałami” – powiedział Simon. „Współposiadacze swoich wspomnień. Nie mam słów, aby wyjaśnić uczucie, że nagle jestem jedynym pozostałym bezpośrednim potomkiem Richarda i Andrei Simonów”.

Carly Simon z siostrami i mamą
Piosenkarka Carly Simon, po prawej, dołącza do swoich sióstr i matki na imprezie w Nowym Jorku w czwartek 23 marca 1990 roku, aby uczcić wydanie jej nowego albumu „My Romance”. Od lewej Lucy, Andrea, Joanna i Carly Simon.

Ed Bailey/AP


Carly Simon dodała, że ​​„dotknęli wszystkich, których znali, a ci z nas, których pozostawili, będą mieli szczęście i zaszczyt kontynuować swoje wspomnienia”.

„Przez ostatnie 2 dni byłam u boku mamy i ciotki Joanny, obserwując, jak przechodzą do innego świata. Naprawdę nie mogę zrozumieć” – napisała na Facebooku córka Lucy, Julie.

Joanna Simonová, która miała 85 lat i zmarła na raka tarczycy, zasłynęła w latach 60. w świecie operowym i jako wykonawca koncertów. Była częstym gościem w programach telewizyjnych. Po przejściu na emeryturę ze śpiewania została korespondentką programu PBS „MacNeil-Lehrer NewsHour”, gdzie w 1991 roku zdobyła nagrodę Emmy za reportaże na temat chorób psychicznych i kreatywności.

Joanna Simon była żoną pisarza i dziennikarza Geralda Walkera od 1976 do jego śmierci w 2004. Była towarzyszką Waltera Cronkite od 2005 do jego śmierci w 2009.

Zadebiutowała na scenie w 1962 roku jako Cherubin w Weselu Figara Mozarta w New York City Opera. W tym samym roku zdobyła nagrodę im. Mariana Andersona dla obiecujących młodych śpiewaków. Simon przejął szereg materiałów. Jako wykonawca koncertów opierała się na klasycznych i współczesnych piosenkach swoich czasów.

Rodzeństwo urodziło się dla giganta wydawniczego Richarda Simona i jego żony Andrei. Carly i Lucy występowały kiedyś jako Simon Sisters i otwierały się na kolejne koncerty w folkowych klubach Greenwich Village.

82-letnia Lucy Simon została nominowana do nagrody Tony za napisanie muzyki do „Tajemniczego ogrodu”. Zmarła na raka piersi z przerzutami CNN.

Leave a Comment