Cardinals ponownie podpisali Adam Wainwright – Pogłoski o handlu MLB

Adam Wainwright kontynuuje karierę, ponieważ Cardinals ogłosili dziś po południu, że powróci w 19. sezonie w klubie. Derrick Goold ze św. Louis Post-wysyłka po raz pierwszy ogłosił, że Wainwright zgodził się na przedłużenie umowy o rok. Warunki finansowe transakcji nie zostały jeszcze ujawnione. Wainwright jest klientem Aegis Sports Management.

Powrót Wainwrighta kładzie kres wszelkim pytaniom o to, czy mógłby dołączyć do pary ikon kardynałów w wieszaniu ich kolców. Długoletni kolega z baterii Yadier Molina i legendy kardynałów Albert Pujols każdy ogłosił przed minionym sezonem, że 2022 będzie ich ostatnim rokiem gry. Było wiele spekulacji, że 41-letni Wainwright również nazwałby to odejściem. Zamiast tego wróci na kopiec Busch Stadium.

Praworęczny ma 3,71 ERA w 191 2/3 inningów dla Cardinals w tym sezonie. To był kolejny solidny sezon dla weterana, który zaliczył 32 starty w drugim sezonie z rzędu. Jego wyniki spadły nieco od 2021 roku, kiedy to opublikował 3,05 ERA i zajął siódme miejsce w głosowaniu NL Cy Young. Jednak w tym roku przeciwnik BABIP z 0,256 pomógł nieco, a jego FIP osiągnął dokładnie 3,66 zarówno w 2021, jak i 2022 roku. Jednak doświadczył spadku prędkości na swojej szybkiej piłce z 89,3 mil na godzinę do 88,1 mil na godzinę. odsetek przekreśleń spadł do 17,8% z 21% w 2021 r.

Oczywiście Wainwright nigdy nie rozwijał się dzięki arsenałowi mocy. Doszedł do swoich czterdziestki dzięki doskonałej kontroli i umiejętności wytrącania strzelców z równowagi dzięki swojej charakterystycznej podkręconej piłce. Tegoroczny wskaźnik chodu wynoszący 6,7% nie był daleki od poziomu 6% z poprzedniego sezonu. Wainwright prowadził również wszystkich zakwalifikowanych startujących w procentach strajków, kompensując brak powiewu przez zamrażanie przeciwników przez mieszanie swoich boisk w strefie strajku.

Nowy kontrakt Wainwrighta wzmacnia rotację zespołu w okresie poza sezonem. Miles Mikołaj zostaje podpisana do 2023 r. podczas przejęcia handlowego w środku sezonu Jordan Montgomery kwalifikuje się do arbitrażu po raz ostatni i obaj figurują jako filary rotacji. Jednak rotacja zaplecza nadal ma kilka znaków zapytania. Przyczyniły się do tego urazy Steven Matz miał problemy w swoim pierwszym sezonie w St Louis, ale ma kontrakt na kolejne trzy sezony i powinien przynajmniej mieć możliwość rozpoczęcia sezonu w rotacji. Jack Flaherty jest pod kontrolą arbitrażu jeszcze przez rok i chociaż od jakiegoś czasu boryka się z kontuzjami, uważa, że ​​jeśli jest zdrowy, może spróbować rotacji.

Z niepewnością wokół Matza i Flaherty oraz potencjalnym odejściem wolnego agenta Jose Quintana, św. Louis mógł spojrzeć na fortyfikacje, dodając kolejne obrotowe ramię z tyłu. Jednak wyższy priorytet wydaje się być po stronie pozycji gracza. Prezes operacji baseballowych John Mozeliak powiedział dziś rano dziennikarzom, że klub będzie szukał na zewnątrz łapanie pomocy zastąpić Molinę. Zespół ma również nadzieję na utrzymanie gwiazdorskiego trzeciego bazowego Nolan Arenadoktóry będzie musiał zdecydować, czy zrezygnować z ostatnich pięciu lat, a z jego umowy pozostało 144 milionów dolarów.

Obecnie nie wiadomo, ile Wainwright zarobi w przyszłym sezonie, choć jego roczne wynagrodzenie wynosi 17,5 miliona dolarów. Mozeliak zasugerował, że zespół planuje podnieść płace z tegorocznego Dnia Otwarcia o wartości około 155 milionów dolarów.

W bardziej osobistym tonie, powrót Wainwrighta oznacza, że ​​prawdopodobnie osiągnie kamień milowy w swojej karierze 200 wygranych. Właściciel 195 zwycięstw w karierze będzie miał szansę prześcignąć Jessego Hainesa 210 wygrywa za drugie miejsce w klasyfikacji generalnej na Cardinals.

Zdjęcie dzięki uprzejmości USA Today Sports.

Leave a Comment