Cała nowość w iPadOS i iOS 16.2 Beta 1: aplikacja Freeform, obsługa zewnętrznego wyświetlacza Stage Manager, losowe komunikaty alarmowe SOS i nie tylko

Firma Apple dzisiaj dostarczyła pierwsze wersje beta iOS 16.2 i iPadOS 16.2 deweloperów i wprowadza jeszcze więcej obiecanych funkcji iOS 16 Aktualizacja.


W tym przewodniku opisaliśmy wszystkie dotychczasowe zmiany w wersjach beta iOS 16.2 i iPadOS 16.2.

Aplikacja o dowolnej formie

Jabłko wprowadził nową aplikację wieloplatformową Freeform w iOS 16.2, iPadOS 16.2 i macOS nadchodzi 13.1. Zaprojektowany do współpracy, Freeform może być używany do robienia notatek, szkicowania, rysowania, zapisywania linków i nie tylko.

dowolna forma


Wiele osób może pracować nad tym samym dokumentem Freeform, z aktualizacjami synchronizowanymi dla wszystkich uczestników w czasie rzeczywistym. Apple twierdzi, że Freeform może być używany do szkicowania projektów, projektowania moodboardów i pomysłów na burze mózgów, a aplikacja służy jako kreatywna przestrzeń.

Obsługa zewnętrznego wyświetlacza Stage Manager

Z iPadOS 16.2, Kierownik sceny na M1 oraz M2 iPadów można ponownie używać z wyświetlaczami zewnętrznymi. Jest to funkcja, którą Apple usunął w pierwszej wersji iPadOS 16 w celu rozszerzenia ‌Stage Manager‌ na A12X i A12Z iPada Pro modele.

kierownik sceny ipados 16


Dzięki obsłudze zewnętrznego wyświetlacza „Stage Manager” obsługuje do ośmiu aplikacji do celów wielozadaniowych zamiast czterech. Ta funkcja jest ograniczona do iPadów M1‌ i ‌M2‌.

Nowa architektura aplikacji domowych

W połączeniu z oprogramowaniem HomePod 16.2, iOS 16.2, iPadOS 16.2 i ‌macOS Ventura‌ 13.1 dodają obsługę zaktualizowanej architektury aplikacji Home, która jest dodawana do standardu inteligentnego domu Matter.

Aktualizacja architektury aplikacji domowej 1


Apple twierdzi, że nowa architektura aplikacji Home zapewni szybsze i bardziej niezawodne działanie w domach z wieloma inteligentnymi akcesoriami, ale wymaga, aby każde urządzenie, które uzyskuje dostęp do Home, miało system iOS 16.2, iPadOS 16.2, „macOS Ventura” 13.1, tvOS 16.2 i watchOS. 9.2 beta wraz z oprogramowaniem HomePod 16.2 beta.

Na urządzeniach obsługujących ProMotion Apple twierdzi, że animowane zmiany układu SwiftUI będą obsługiwać częstotliwości odświeżania 120 Hz, czego wcześniej brakowało.

Niezamierzone połączenia SOS

Wygląda na to, że Apple zbiera dane o losowych połączeniach SOS wraz z aktualizacją, a jeden użytkownik zgłosił do Apple zapytanie dotyczące danych systemowych zbierania połączeń.

Aktualizacja oprogramowania

Firma Apple dokonała niewielkiej korekty w sekcji Aktualizacja oprogramowania w aplikacji Ustawienia, która jest dostępna w sekcji Ogólne. Tekst wersji zainstalowanego oprogramowania jest teraz pogrubiony, dzięki czemu jest bardziej oczywisty.

Aktualizacja oprogramowania ios 16 2 pogrubiona

Inne nowe funkcje

Czy znasz nową funkcję w iOS 16.2, której przegapiliśmy? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Leave a Comment