CAA zrywa stosunki z Kanye Westem po antysemickiej tyradzie

CAA, znana hollywoodzka agencja talentów, zrezygnowała z reprezentacji Ye w związku z rosnącymi wezwaniami do bojkotu rapera znanego wcześniej jako Kanye West.

Agencja zakończyła współpracę z Ye w tym miesiącu po jego niedawnych antysemickich wypowiedziach w różnych wywiadach, według osoby zaznajomionej z sytuacją, która nie była upoważniona do publicznego wypowiadania się.

CAA to najnowsza firma, która zakończyła współpracę z raperem z powodu jego komentarzy. Inne czołowe postaci z branży rozrywkowej, w tym dyrektor generalny Endeavour, Ari Emanuel, wezwały wszystkie firmy współpracujące z muzykiem do zerwania z nim więzi po tym, jak napisał na Twitterze, że chce użyć „death con 3” na ludności żydowskiej.

W ostatnich latach Ye wciąż cieszy się popularnością, mimo że flirtuje ze skrajnie prawicową polityką i angażuje się w słowne ataki na artystów takich jak Pete Davidson. Jego ostatnie występy z Candace Owens i Tuckerem Carlsonem oraz prowokacje, takie jak noszenie koszulki „White Lives Matter”, okazały się zbyt kontrowersyjne dla niektórych firm.

Wybuchy Ye w przeszłości były często usprawiedliwiane, częściowo z powodu jego walki z tym, co powiedział, że jest diagnozą choroby afektywnej dwubiegunowej.

Ale jego wygłaszanie poglądów antysemickich w serii wywiadów prawie się powiodło niemożliwe dla firm uniemożliwić współpracę z nim, powodując, że niektóre marki, takie jak Adidas, zrywają więzi z niezwykle popularnym artystą.

Balenciaga, bliska współpracowniczka Ye w dziedzinie mody, również zakończyła w ostatnich dniach współpracę biznesową z artystką. JP Morgan i Gap również rozstali się z raperem.

Jego kontrakt płytowy z długoletnią wytwórnią Def Jam również dobiegł końca.

Pracujesz w CAA od 2016 r., po tym, jak opuściłeś agencję na rok w 2015 r. dla UTA.

Przedstawiciel Ye nie mógł od razu uzyskać komentarza.

Jest to rozwijająca się historia i zostanie zaktualizowana.

Leave a Comment