Burza na Filipinach: liczba ofiar śmiertelnych z Nalgae (Paeng) wzrasta do 98, mówi agencja ds. katastrof

Filipiński prezydent Ferdinand Marcos Jr. ma przelecieć nad zalanymi obszarami w poniedziałek, aby sprawdzić szkody po Tropikalna burza Nalgae Beczki przepełniły się w ciągu weekendu w południowo-wschodniej Azji, zabijając co najmniej 98 osób.

Ponad połowa zgonów została odnotowana w południowym regionie autonomicznym Bangsamoro, często z powodu osuwisk spowodowanych deszczem. powiedziała agencja ds. katastrof.

Według agencji zaginęło około 63 osób, a 69 osób zostało rannych.

Według biuletynu, w regionie Bangsamoro zginęły 53 osoby, a 22 osoby nadal zaginęły.

Uszkodzenia infrastruktury spowodowane ulewnymi deszczami i silnymi wiatrami oszacowano na prawie 758 mln pesos (około 13 mln USD), podczas gdy straty w rolnictwie oszacowano na ponad 435 mln pesos.

Marcos ma w poniedziałek przeprowadzić inspekcję z powietrza zatopionych wiosek w prowincji Cavite, w pobliżu stolicy Manili. Przywódca wyraził szok z powodu liczby ofiar śmiertelnych, zwłaszcza w prowincji Maguindanao w Bangsamoro.

Nalgae, które wylądowało pięć razy, miało opuścić Filipiny później w poniedziałek i skierować się na południe. Chiny.

Filipiny doświadczają średnio 20 tajfunów rocznie, z częstymi osunięciami ziemi i powodziami, częściowo obwinianymi o rosnącą intensywność cyklonów tropikalnych.

Leave a Comment